Geliştirdiğim SkyBlock Serveri için Yeni Fikirler Arıyorum

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
şu an Skyblock sunucusu açmayı düşünüyorum ama diğer skyblock sunucularından farklı olması için bazı şeyler ekledim.Eklediklerimin üstünede dahada fikir arıyorum aklınızda fikir varsa ve paylaşırsanız sevinirim.Benim Yaptıklarım:
1-)Cobblestone kazarken cobblestone lava düşmesin diye direk envantere gelir.
2-)Yaprak Keserken yaprak adadan aşağı düşmesin diye envantere gelir.
3-)Seviyeler Ekledim.Mesela 100 Cobblestone kazınca maden seviyeniz 2 olur ve 2. seviyede cobblestone kazarken %50 sansla fazladan cobblestone kazanırsınız.Bu seviyeler;
-Tarım
-Odun
-Maden
4-)Çim (Toprak)Kirinca Ustunuze Çim(ot) ve %15 ihtimalle tohum geliyor.Çimi(Ot) ektiğinizde çevresindeki 1x1 blok alanı toprak yapıyor.Mesela haritanın köşesine ektiğinizde haritanız 1x1 daha büyüyor.4 tane taşın ortasına ektiğinizde taşlar bu durumdan etkilenmiyor.Sadece boşluk olan yerleri etkiliyor.
5-)Marketden Hayvan Satın Alınmaz onun Yerine Yavru(silverfish) satın alınır.Yavruyu ciftligimize koydugumuzda 5 dakika sonra rastgele bir hayvana dönüsür.

6-)Kova Süt ile genç hayvana sağ tıklarsanız hayvan anında büyür.Süt kovası boşalır.Örnek: Yavru Domuz (silverfish degil)
Bu söylediklerimin hepsini kendim kodladım sizin fikirlerinizde varsa lütfen paylasın :)

Son düzenleme:

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence Gayet Çok Hoş.
Eğer server açıksa ipsini verebilir misin ?
veya konusu varsa linkini atabilir misin ?. Çok Güzel özelliklere benziyor oynamak istiyorum :)

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Silverfish Fikrini Çok Beğendim Serverini Sabırsızlıkla Bekliyorum
Mesela Şöyle Bir Sistem Olabilir Yeni Görevler Ekleye Bilirsin 10 Tane Kolay 10 Tane Normal 10 Tane Zor 10 Tanede Pro Olmak Üzere Serverda Sadece SkyLord Değilde Görevlerin 10 Tanesi Bitince Yeni Taglar Bu Taglarada Basit Özellikle Mesela İlk 10 Görevi Bitirene /feed Yetkisi Gibi Basit Özellikler Mesela Sadece SkylordLara ÖzeL Sadece Kendi Adaların 30 Dk Ara ile Alınabilen 5 Dk Lık /fyl /hat Komutu Gibi Böyle ÖzellikLer Olursa Daha Güzel Olur
Şu anki Serverlarda O Kadar Görevi bitirene Sadece Tag Veriliyor hiçbir Özellik Verilmiyor Böyle Olursa Oyunda Ticaretin Daha Hareketli Olacağını Düşünüyorum

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mesela Şöyle Bir Sistem Olabilir Yeni Görevler Ekleye Bilirsin 10 Tane Kolay 10 Tane Normal 10 Tane Zor 10 Tanede Pro Olmak Üzere Serverda Sadece SkyLord Değilde Görevlerin 10 Tanesi Bitince Yeni Taglar Bu Taglarada Basit Özellikle Mesela İlk 10 Görevi Bitirene /feed Yetkisi Gibi Basit Özellikler Mesela Sadece SkylordLara ÖzeL Sadece Kendi Adaların 30 Dk Ara ile Alınabilen 5 Dk Lık /fyl /hat Komutu Gibi Böyle ÖzellikLer Olursa Daha Güzel Olur
Şu anki Serverlarda O Kadar Görevi bitirene Sadece Tag Veriliyor hiçbir Özellik Verilmiyor Böyle Olursa Oyunda Ticaretin Daha Hareketli Olacağını Düşünüyorum
Gerçekten çok hoş buldum fikrinizi , benim kod yeteneğim olsaydı seve seve yapardım :(

umut_

En iyi cevaplar
0
Gerçekten çok hoş buldum fikrinizi , benim kod yeteneğim olsaydı seve seve yapardım :(
Boşu Boşuna Görev Yapıyoruz Çok Kez Skylord Oldum hiçbir Serverda Birisinin Gelipte Adam O kadar Görev Yapmış Basitte Olsa Bir Özellik Verelim Dediğini Görmedim Vipler Kadar Abartılı Olmasada Çok Basit Şeyler Verilebilir Dediğim Gibi Mesela Skylord Görevinin Ödülü 1 Elmas Yerine 1 Spawner Olabilir

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
B

Ben zaten normal gorevleri kapattim her gorevi kendim ayarlıyorum dediklerinizi eklerim yalnız fyl komutu nedir bilmiyorum

umut_

En iyi cevaplar
0
B

Ben zaten normal gorevleri kapattim her gorevi kendim ayarlıyorum dediklerinizi eklerim yalnız fyl komutu nedir bilmiyorum
Havada Uçma Yanlışlıkla Fyl Yazmışım :D Abartı Olabilir Ama O Anda Aklıma Geldiği İçin Söylemiştim Aslında Sadece Ada Sınırlarında 10 Block Yüksekliğie Kadar Uçma Fln Basit Şeyler Tabi Siz Aklınıza Gelenleri Eklersiniz Bunları Sadece O Anda Aklıma Gelenler Feed Eklenmesini Kesinlikle Tavsiye Ederim Ama :D

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Boşu Boşuna Görev Yapıyoruz Çok Kez Skylord Oldum hiçbir Serverda Birisinin Gelipte Adam O kadar Görev Yapmış Basitte Olsa Bir Özellik Verelim Dediğini Görmedim Vipler Kadar Abartılı Olmasada Çok Basit Şeyler Verilebilir Dediğim Gibi Mesela Skylord Görevinin Ödülü 1 Elmas Yerine 1 Spawner Olabilir
Bizim serverda elmas bulmak kazanmak icin level 4 maden seviyen olması gerekıyor.
Level1 madenci:normal cobblestone kazanıyor
Level2:sans ile kemik kazanıyor
Level3:sans ile demir
Level4:cobblestone kırımca sans ile elmas kazanıyor

umut_

En iyi cevaplar
0
Bizim serverda elmas bulmak kazanmak icin level 4 maden seviyen olması gerekıyor.
Level1 madenci:normal cobblestone kazanıyor
Level2:sans ile kemik kazanıyor
Level3:sans ile demir
Level4:cobblestone kırımca sans ile elmas kazanıyor
Mesela bu Silverfishler İle Spawner Dğeiştirilbilir Yanı Silverfishin Yarattığı Hayvanların Bazıları Çok Nadir İhtimalle Spawn Yumurtası Bırakabilir Bununlada SkyLord Görevinde Verilen Yada Para İle Alınan Spawner Değiştirile Bilir[DOUBLEPOST=1403278178,1403275349][/DOUBLEPOST]Özellikle Blockların Levellerini Özenle Ayarlamalısın Biraz Zor Olmalı 2 3 Günde 1000 level ada olmamalı Mesela Diamond Block 5 Level Verirken 1 Stack tahta 2 3 Level Vermemeli

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mesela bu Silverfishler İle Spawner Dğeiştirilbilir Yanı Silverfishin Yarattığı Hayvanların Bazıları Çok Nadir İhtimalle Spawn Yumurtası Bırakabilir Bununlada SkyLord Görevinde Verilen Yada Para İle Alınan Spawner Değiştirile Bilir[DOUBLEPOST=1403278178,1403275349][/DOUBLEPOST]Özellikle Blockların Levellerini Özenle Ayarlamalısın Biraz Zor Olmalı 2 3 Günde 1000 level ada olmamalı Mesela Diamond Block 5 Level Verirken 1 Stack tahta 2 3 Level Vermemeli

nasıl yani blockların levelları derken?[DOUBLEPOST=1403280473][/DOUBLEPOST]Ekleneceklere şunuda ekleyim dedim: Hayvan çiftliğininde Saman Balyası, Su bulunması zorunlu yoksa hayvanlar belli bir süre sonra ölecek.Peki Bu saman balyası ve su nasıl olcak?
Saman ve Su Hayvanların dolaşabileceği alan içinde olmalı.Her Saman balyası ve su etrafındaki 10x10luk alanı kaplayacak.Belli bir süre geçtikten sonra hayvanlardan 10x10 alan içinde olmayanlar ölecek.Yani 20x20lik bir alanınız varsa 2-3 tane saman balyası koymanız gerekecek ama 10x10 alanınız varsa 1 tane tam ortaya koyarsanız etkisi tüm çiftliği kaplayacaktır.

umut_

En iyi cevaplar
0
nasıl yani blockların levelları derken?[DOUBLEPOST=1403280473][/DOUBLEPOST]Ekleneceklere şunuda ekleyim dedim: Hayvan çiftliğininde Saman Balyası, Su bulunması zorunlu yoksa hayvanlar belli bir süre sonra ölecek.Peki Bu saman balyası ve su nasıl olcak?
Saman ve Su Hayvanların dolaşabileceği alan içinde olmalı.Her Saman balyası ve su etrafındaki 10x10luk alanı kaplayacak.Belli bir süre geçtikten sonra hayvanlardan 10x10 alan içinde olmayanlar ölecek.Yani 20x20lik bir alanınız varsa 2-3 tane saman balyası koymanız gerekecek ama 10x10 alanınız varsa 1 tane tam ortaya koyarsanız etkisi tüm çiftliği kaplayacaktır.
Level Derken Ada Leveli Diyorum :D
Mesela Ağaçlar Büyüdükten Belirli Bir Süre Sonra Yaprakları Döküle Bilir Yada Ağaçlar Yok Olabilir
Ağacın Yaprakalarından Tohumlar Düşebilir Patates Havuç Gibi O Yüzden Ağaçlar Önem Kazanır

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Level Derken Ada Leveli Diyorum :D
Mesela Ağaçlar Büyüdükten Belirli Bir Süre Sonra Yaprakları Döküle Bilir Yada Ağaçlar Yok Olabilir
Ağacın Yaprakalarından Tohumlar Düşebilir Patates Havuç Gibi O Yüzden Ağaçlar Önem Kazanır
Tohum olayını şöyle yapmayı planlıyordum ben:
Çapa ile çim kırınca Az bi şans ile rastgele tohum ve Çim(ot) verir(Toprak olan çim değil) .Ayrıca Çim toprağa dönüşür.Çimi ektiğinizde 1x1 alanı toprak yapar.Yani Haritanın köşesine çim ekerseniz belli süre geçtikten sonra köşedeki alan 1x1 büyür :)

umut_

En iyi cevaplar
0
Tohum olayını şöyle yapmayı planlıyordum ben:
Çapa ile çim kırınca Az bi şans ile rastgele tohum ve Çim(ot) verir(Toprak olan çim değil) .Ayrıca Çim toprağa dönüşür.Çimi ektiğinizde 1x1 alanı toprak yapar.Yani Haritanın köşesine çim ekerseniz belli süre geçtikten sonra köşedeki alan 1x1 büyür :)
Oda Güzel Fikir

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
2 Madde daha ekledim bitenlere :) Bide çapa ile çim kırma işinde çapayı kaldırdım :)