MMORPG fikir verin :(

Arrow

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar ben bu tür konulu bir mmorpg sunucu açmayı düşünüyorum.Krallıkların hepsinin 5-6 tane şehri olucak yapımlara başladım şu an ancak kasılma türü hakkında ne gibi bir şey olabilir mmorpg gibi mob ekleyip onları keserek level atlama falan mı yoksa sadece meslekler madencilik,ciftcilik falan mı olsa daha iyi olur söylerseniz sevinirim.serverde kullanmak istediğim bazı sistemler de var.
ben bu projeye çok uzun zaman önce başlamıştım ama sonra sıkılıp ara verdim ve mapleri,skriptleri kaybettim o yüzden 2-3 gün önce tekrardan başladım ve daha kaliteli bir şey yapmayı düşünüyorum.bazı yaptığım sistemler var ancak siz de biraz fikirler verirseniz memnun olurum
şu an kullanılanlar:Meslekler:madenci,oduncu,çiftçi,üretici şuanlık bunlar var ama jobs plugininin yaptığı gibi bir şey değil hepsinin kendine özel puanları ve tecrübeleri var ona göre bazı işlemleri gerçekleştirebiliyor veya daha verimli yapabiliyorlar.
Rulet:kumar sistemi gibi bir şey ancak sadece rulet var içinde bir rakam seçiyorsunuz ve makine de bir rakam seçiyor doğru rakamı seçtiyseniz çok yüksek bir miktarda ödül alıyorsunuz
pet:evcil hayvan sizi takip ediyor koruyor gelişiyor
büyü(enchant):teleport(ışınlanma) sistemi yok ayrıca büyü masasıda yok büyücüye giderek ondan belli malzemeler karşılığı büyü yaptıracaksınız

Son düzenleme:

eneskaptan14

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sa. Mümin. İlk öncelikle fikrin güzel bence mob keserek yine xp gelsin ve parada gelebilir. Çiftçilik fikrinide şöyle düşündüm. İlerki seviyelerde küçük arsalar alıp çiftçilikte 2-3 şey ekip satmak veya 1 sadece para kazanma amaçlı. Ve değişik class'lar olursa iyi olur. Bu benim fikrim. İstersen mapta sana yardım edebilirim. :D Skypemi biliyorsun saten. Kolay gelsin. Eğer böyle server yaparsan arkadaşla geliriz. :)

TheAxiall

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
İnternette hazır GameOfThrpnes haritası var gayette güzel. Onu kullanabilirsin veya haritayı indirip copy paste yaparak haritadaki beğendiğin şeyleri yeni bir haritada kendine göre dizayn edersin.

yoloman

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
THİS İS NOT RPG THİS İS MMORPG NOT NOT NOT RPG NOT RPG DO YOU UNDERSTAND THİS İS NOT RPG RPG

TheAxiall

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bana RPG ile MMORPG arasındaki farkı anlatacak gönüllü aranır.

Metin2 den örnek vermeyin hiç oynamadım :(

yoloman

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bana RPG ile MMORPG arasındaki farkı anlatacak gönüllü aranır.

Metin2 den örnek vermeyin hiç oynamadım :(
Rpg demek farklı bir evrende/kurguda o evrene uygun karakterlere bürünüp o evrenin mantık sınırları içinde mantıklı olacak şekilde yarattığın karakteri kontrol ederek diğer oyuncularla etkileşime geçebildiğin oyun türüdür. Mmorpg ise Metin 2 , Silkroad tarzı oyunların türüdür , bu oyun türünü çok fazla anlatamıyorum çünkü hiç alakam yok.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İnternette hazır GameOfThrpnes haritası var gayette güzel. Onu kullanabilirsin veya haritayı indirip copy paste yaparak haritadaki beğendiğin şeyleri yeni bir haritada kendine göre dizayn edersin.
Sonra da "MAP ÇALINTI ZAA NOOB XD" deyin dimi :'(

Arrow

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
internette hazır haritaları var king's landingin falan ama bana fazla büyük gibi geldi ondan kullanmak istemedim zaten bu yapılardada cogu schematic kullanarak yaptım

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Şu anki durumu iyi mi desem, demesem mi...
HER ŞEYDEN ÖNCE MMMORPG İLE RPG'Yİ BİR TUTMA.
Ondan sonra Oradaki WindMill'i Geminin boyutu ile aynı yapmışın o ne :/
Hazır map kullan, yukarıda da söylemişler.

Arrow

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şu anki durumu iyi mi desem, demesem mi...
HER ŞEYDEN ÖNCE MMMORPG İLE RPG'Yİ BİR TUTMA.
Ondan sonra Oradaki WindMill'i Geminin boyutu ile aynı yapmışın o ne :/
Hazır map kullan, yukarıda da söylemişler.
/ işareti koydum ama açıkçası ne yapayım bende bilmiyorum rpg yapsam whitelist olacak ve fazla kisi gelmicek gelenler bile rol yapmayı bilmeyecek bu yuzden mmorpg ve rpg arasında kaldım ama mmorpg daha yakın geliyor

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
/ işareti koydum ama açıkçası ne yapayım bende bilmiyorum rpg yapsam whitelist olacak ve fazla kisi gelmicek gelenler bile rol yapmayı bilmeyecek bu yuzden mmorpg ve rpg arasında kaldım ama mmorpg daha yakın geliyor
Ya şimdi, Rpg rol yapma, dimi? MMORPG ise düzinelerce karakter oluşturup öküz gibi para kasabildiğim, onlarca saat grind atıp item peşinde koştuğun, belirli questler yanında devasa bir açık dünyaya sahip oyun türüdür .-.
Yani Minecraft MMORPG olur .-.
Mass Effect, Chain Chronicle vb. ise RPG .-.