FactionsKingdom 1.8x | Hard Faction | Kişisel Yetenekler | Kasalar | Epic Eşyalar | Meslekler |

beeboyTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
merhabalar görüşleriniz bizim için değerli :) , ancak factions dediğimiz olayda lapis yoktur sadece türklere özgü birşeydir bende olması gereken şekilde yaptım iyi forumlar :cay:
Dediğim gibi Factions evrimleşebilen bir oyun, Türkiyede daha çok evrimleştiği için eksik kalmış oluyorsunuz. Yeni Factions sunucularında artık seviye sistemi bile görmek mümkün.

FieldBird

Richie Rich
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dediğim gibi Factions evrimleşebilen bir oyun, Türkiyede daha çok evrimleştiği için eksik kalmış oluyorsunuz. Yeni Factions sunucularında artık seviye sistemi bile görmek mümkün.
Yurtdışındaki ve Türkiyedeki çoğu faction sunucuda oynadım. 2011'den beri bu oyunu oynuyorum. Lapisli faction bir tercihtir. Lapisli faction sunucusuna hard faction demek gerçekten saçma. Çünkü emek sunucu değil pvp sunucu oluyor lapisli faction sunucular. Lapissiz bunun gibi sunucular Türkiye'de şu anda neredeyse hiç olmadığı için size garip geliyor olabilir. Ama benim gibi lapissiz sunucu arayan ve seven çok fazla insan var. Sunucuya girip te "Bu ne lapis yok burda ...." diyerek küfür edip oyundan çıkanlar daha konuyu dahi okumadan girmiş bir de ahkam kesiyorlar. Yani sonuç olarak lapisli faction ve normal faction, faction sunucularının ayrılmış iki koludur. Ortada evrimleşmesi veya daha iyi hale gelmiş hali diye bir durum yok.
Konu tasarımına gelecek olursak eksikleri tabi ki var. Fakat burada yüzlerce kişinin oynadığı profesyonel bir sunucudan bahsetmiyoruz. Bütçe olarak grafik tasarıma para harcayabilecek bir ekibe de benzemiyor. Ellerinden geldiğince ve şahsi görüşüm olarak yapabilecekleri en kısa ve öz tanıtımı yapmışlar.
Sürekli lapissiz faction arayan benim gibi insanların bu tarz açılan sunucuları boş bırakması ülkede lapissiz faction açılmamasının yegane sebebidir. Biz sahip çıkmadıkça bu sunuculardan devamlılık bekleyemeyiz. Ben forumda aktif bir kullanıcı değilim. Eğer hem aktif olup hem de lapissiz sunucu seven birilerini tanıyorsanız etiketleyin derim.
Serveri gezdim dolaştım sevdim ama şöle bir sorun var asıl faction olmak için gereksinimi [BANA GÖRE]
Tnt açık ona bir şey demicem
Evet sorun bu claimde chestler sadace klana korumalı yanlış o chestler herkese açık olmalı ve klan o chestleri iyi korumalı
[ÖNERİM]
Arenayı canlandırmak için arena eventleri olsun güzel bir plugin mesela >>KOTH ama 10euro :D neyse.
Klanlarda chest koruması olmamalı
Discordda daha fazla tavsiye verebilirim faction'u severim bütün pluginleri biliorum güzelleştiricek trde görmediğim :D

Dediğim gibi sadace kendi görüşlerimdi kısaca server güzel ama ekstra bişeyler lazım bana göre
TNT'nin açık olması faction sunucuda normal bir durum değildir. Aynı şekilde chest korumasının olmaması da faction sunucusunda olmaması gereken bir özelliktir. Bu bahsettiğiniz özellikler Raid Faction adı verilen yağmalamak üzerine olan PVP odaklı sunucuların özellikleridir. Türkiyede Faction sunucularındaki kavram hatalarından birisi de budur. Çok fazla sunucuya girdim. Ya yaptığım faction base'i yıktılar ya da power ile ele geçirip kendilerine aldılar. Halbuki sunucular Raid Faction bile değil.
Genel olarak Minecraft Türkiye topluluğu Minecraft'ın hayatta kalma (Survival) oyunu olduğunu unuttu. Artık oyunu tamamen PVP sanıyorlar. Sunucularda oyuncular arası ticaret yok denecek seviyeye düştü. Oyunun ana teması olan Build ve Craft yapmak herkesi yorar oldu. PVP yapmak için günlerce uğraşıp elmas set yapmak yerine bu süreyi lapis ile maksimum 2 saate indirdiler. Bunun sonucu olarak insanlar PVP'de itemini kaybetmekten korkmaz oldu. PVP'nin de bir anlamı kalmamış oldu.

Son düzenleme:

BeyazSeytan

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
TNT'nin açık olması faction sunucuda normal bir durum değildir. Aynı şekilde chest korumasının olmaması da faction sunucusunda olmaması gereken bir özelliktir. Bu bahsettiğiniz özellikler Raid Faction adı verilen yağmalamak üzerine olan PVP odaklı sunucuların özellikleridir. Türkiyede Faction sunucularındaki kavram hatalarından birisi de budur. Çok fazla sunucuya girdim. Ya yaptığım faction base'i yıktılar ya da power ile ele geçirip kendilerine aldılar. Halbuki sunucular Raid Faction bile değil.
Genel olarak Minecraft Türkiye topluluğu Minecraft'ın hayatta kalma (Survival) oyunu olduğunu unuttu. Artık oyunu tamamen PVP sanıyorlar. Sunucularda oyuncular arası ticaret yok denecek seviyeye düştü. Oyunun ana teması olan Build ve Craft yapmak herkesi yorar oldu. PVP yapmak için günlerce uğraşıp elmas set yapmak yerine bu süreyi lapis ile maksimum 2 saate indirdiler. Bunun sonucu olarak insanlar PVP'de itemini kaybetmekten korkmaz oldu. PVP'nin de bir anlamı kalmamış oldu.

TNT nin açık olması factionda normal durum deilmi :) adamım faction senin aklına ne gelir bilemem ama krallıkmı klanmı artık sana kalmış ne düşünecegin normal faction da hem raid olur hem ticaret o oyunculara baglı bir şey pvp istemiorsan adam alırsın onlar savaşır kolay o işler
artı olarak factionda oynadıgım sürece hiç raid yemedim okadar yabancı serverlerde oynadıgım halde
ve bu serverde lapis yok o yüzden yorumladım zaten boş boş swlere yorum yapmıorum
bende senin gibi aktif biri deilim ayda bir bakarım foruma şöle kral bi faction yapmışlarmı die :D
bu arada laflarını yanlış anladıysam kusura bakma
ama dedigim gibi factionda hem savaş hem ticaret olur
Son olarak bu swdeki görüşümü söyliyim son aşamadaki vip ye fly ekledikleri için bıraktım demeden olmazdı içimde kalmasın :D

QQTalonQQ

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
konu düzeni ve builderler muhteşem olmuş elinize sağlık. sadece viplere biraz fazla ayrıcalık tanınmış. onun dışında sıkıntı yok başarılar