Faction'a Yeni Başlayanlar.. [REHBER]

Yararlı Oldumu ?

• Kullanılan toplam oy
    8

TheCrafter

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
BU BİR REHBERDİR

Öncelikle Merhaba, Faction Dediğimiz Şeyden Bahsedelim Biraz. Faction, Klan Kurup Büyük Klan Vs'lerine Girip veya 1v1 2v1... Gibi Vs'lere Girerek Ganimet Toplamak Diyebiliriz. Ama Önce Bunları Yapmak İçin Gereken Olan Şey Para Kasmaya Gelelim. 2 Tür Faction Server Tipi Vardir ; Anti Lapis ve Lapis.

ANTİ-LAPİS

Anti Lapiste Para Kasmak Çok Daha Zordur Yani HARDCORE Diyebiliriz. Para Kasmak İçin Hammaddeye Gidip Redstone, Kömür, Taş, Odun vs Gibi Şeyleri Kazıp Ucuz Fiyata Satarak Para Kazanabiliriz Bu Lapise Oranla Daha Uzun Uğraşlar Gerektirebilir. HARDCORE Olarak Size Bir Örnek Server Gösterebilirim: :NoMercy Minecraft Server (Tıklamanız Yeterli)

LAPİS

Lapis'te Para Kasmak Daha Kolaydir. Lapis'e Gidip Kazmamızla Lapis Kazıp Tabeladan Satarak Para Kazanabiliriz. Hem Hızlı Hem Daha Uygun Satış Fiyatı. Ama Unutmayalım HARDCORE Ayrı Bir Dünyadır Seçim Size Kalmış. Örnek Vermeyeceğim Çünkü Bu Tarz Faction Serverleri Sitemizden Bulabilirsiniz: :
Factions Sunucular | Minecraft Türkiye (Tıklamanız Yeterli)

Para Kastıktan Sonra ???

Lapisli Bir Serverdeyseniz Her 30 LvL Olduktan Sonra Marketten Aldığınız Diamond Zırh, Kılıç... vs Şeyleri Enchant Bölümünden 30 LvL Basabilirsiniz Eğer Uslu Bir Çocuk Olursanız P4 Basabilirsiniz. :) Şimdi Gelelim Paramızı Kastık Diamond Setimizi vs Kastıktan Sonra Öncelikle Baya Para Kasmış Olmamız Lazım. Gidip Marketten Alabildigimiz Kadar Enchantlı Elmalardan Almamız Lazım Çünkü Faction PvP'sinde Can Yenilemeye Çok İhtiyacınız Olur. Diyelim 64 Tane (1 Stack) Enchantlı Elma Aldınız. PvP'ye Çıkmadan Önce İçinden 16 Tane Enchli Alın Gerisini Cheste Koyun. (Benim Yeni Başlayanlara Önerim 16.) Zaten Oynadıkça, Geliştikçe Neye İhtiyacanız Olacagini Kendiniz Belirliyeceksiniz. Bunun Dışınca Oyuncular Arası Ticarette Var tabii ki Peki Nasıl? : 1 Oyuncu Güzel Bir Kılıcı Sattığını Chetten Duyurur Sizde Almak İstediginizi Belirtirsiniz Atıyorum Satan Oyuncu 16K Ya Satacağını Belirtti Siz Satan Oyuncuya 16K Parayı Atarsınız Oda Size Kılıcı Atar. Aman Dikkatli Olun Bu İşte Çok Dolandılırıcılar Vardır. '' Satan Oyuncuya Parayı Nasıl Atıcam? '' Tahminimce Bu Soruyu Sordunuz Hemen Altaki ''Komutlar'' Bölümünü Okuyarak Bulabilirsiniz.

Komutlar

Lapise, Markete ve Bir Sürü Yere Gitmek İçin:/warp Yazıp Bütün warplari Görürsünüz /warp warpadı Yazarak Gidebilirsiniz
Klan Kurmak İçin: /f create klanadı
Klan Kalesini Başkalarından Korumak İçin: /f claim
Birine Para Atmak İçin: /money pay oyuncuadı miktar
Paramıza Bakmak İçin: /money
Spawna Gitmek İçin: /spawn

VIP

Her Server İçin Farklı VIP'ler ve Fiyatları Vardır. '' VIP Ne İşe Yarar? '' VIP Rütbesine Göre Kitinde Güzel İtemler Verir P4 Veya Edit P5 P6 Setler ve Kılıçlari, Güç İksirleri, Enchliler... vs Gibi Şeyler Verir. '' Peki VIP Nasıl Olacağız? '' Bununda Bir Bedeli Var Tabikide. Türk Lirasi, İster Mobil İster PayPal...

En'ler..

Serverin En İyilerinden Biri Olmak İçin Gerek Şeyler:

İyi Bir PvP
Her İteme Hızlı Erişilebilir Bir Hot-Bar Düzeni
Zenginlik
İyi Bir Klan
Çok Enchli
Server Editsizse Full P4+Dikenler3+Kır3 Set, Kes5+Alev2+Kır3+Sav2 Kılıç
Chestler Dolusu İksir Güç2

EN ÖNEMLİSİ İNSANLARİN SİZİ SEVMELERİ İÇİN EN ÖNEMLİ OLAN ŞEY ANTİ HACK!!!
Kesinlikle Hiçbir Oyunda Hiçbir Yerde Hack Açmayın Her Zaman BİLEK OYNAYIN!

Bu Rehberde Sizlere Factionu Anlatmaya Çalıştım Bazı Yerlerde Derine İndim Bazı Yerlerde Fazla Derine İnmemeye Çalıştım. Çünkü Bazı Yerlerde Düz Minecraft Mantığı Her Şeyi Çözüyor. Neyse Benden Bu Kadar Her Türlü Eleştiriye Alışığım Eksilerimi, Artılarımı ve Eklemek İstediklerinizi Yorumlarda Belirtin. İyi Günler, İyi Oyunlar, İyi Forumlar...

-Serhat Özpınar [Namı Değer TheCrafter]

TheCrafter

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
''Bu Rehberde Sizlere Factionu Anlatmaya Çalıştım Bazı Yerlerde Derine İndim Bazı Yerlerde Fazla Derine İnmemeye Çalıştım. Çünkü Bazı Yerlerde Düz Minecraft Mantığı Her Şeyi Çözüyor. Neyse Benden Bu Kadar Her Türlü Eleştiriye Alışığım Eksilerimi, Artılarımı ve Eklemek İstediklerinizi Yorumlarda Belirtin. İyi Günler, İyi Oyunlar, İyi Forumlar... ''

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşa göre Faction aslında bir PVP'imiş.Ben de yeni öğrendim.

Zoriandu

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
+kanka elmasın var mı
-var
+*ihanet eder ve öldürür*
- senin*******************
+zaaaa elmaslarını çaldım şimdi elmas set yapayım *yapar ve lapise gider*
+oooh be 2165453475634 stack lapis kazdım şimdi satayım da sövrını en zengini olayım *tüm lapisleri satar*
+ohhh hem sörvırın en zengini oldum hem de deli gibil level atladım p4 set çekeyim kendime *p4 set çeker*
+*chatten yazar* ws atcak olan varmı *6465 ws atar hepsini kazanır*
+*chatten yazar* sew olan varmı p4 setim var

Faction özeti.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Kardeş Ben Factionun Her Yeri PvP Mi Dedim ? Ormana Çıktın PvP Bilmiyorsun Afedersin Ne *** Yiyeceksin ?
Bir faction'da hammadde bile olmaz sen neyin kafasındasın :(
Burada faction'a dair hiçbir şey yok. Klanlar hakkında. Neyse takılın istediğiniz gibi Türkiye'den umudu kestim zaten :(