eski bir projeyi dürtmece

Proje hakkında neler düşünüyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    8

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
herkese merhaba başlıkta da dediğim gibi çok eski bir proje rahat 1-1,5 yıllık tek başıma olduğum için pek ilerleme kat edemedim bir kaç arkadaşım vardı koy verdiler
pluginer 1 yıldan daha uzun bir süre paketi hazırlarım bi ara hazırlarım sosyal hayatımı boşa harcayamam gibi abuk subuk nedenlerden 1 yıl beni bekletti
mimarim çok iyi olmadığından anca büyük yapıtları yapabildim surlar başlangıç şehrinin ana binası liman (1 tanede demirci var)

bunlar ufak şeyler ama asıl olay şöyle bu server MMO RPG havasında olacak görevlerden tut diyaloglar hızlı seyahat liman ticaret kervan pvp klan bir MMO RPG de ne varsa ekleyebilirim hatta yarım yamalak biraz hikaye bile yazdım oyun içerisinde bir den fazla zincirleme görev olacak ve genelde bunlar araştırma yoluyla ilerleyecek
1 veya 3 ay da bir genişleme paketi gelicek ve bunun yanı sıra büyük bir zincirleme görev gelicek örnek vermek gerekirse rappelz'in genişleme paketlerini gösterebilirim
güncelleme ile altın hükümdar gelmişti ve görev zinciri eklenmişti buna benzer şeyler olacak

eşya tasarımları her şeyini ben ayarlıyorum görev düzeni yapı düzeni ticaretler alanlar ve özellikle de "easter egg"
benim tek eksiğim hikaye pluginer ve mimar
çok fazla hikayeye ihtiyacım var bunun için skyrim de kitap bile topladım evimde yüzlerce kitap var :D

server için en büyük örnek skyrim olur çünkü her şeyi oradan yola çıkıyorum dahada açmam gerekirce rappelz guild war 2 metin 2 skyrim örnek aldıklarım :D

server'daki sistemler çok basit ve temiz olarak hazırlanıyor bir oyuncu olarak sadelik ararım ve aradığım özellikleri temiz bir şekilde bu server'a eklemek istiyorum

şöyle bir tekrarlayalım
hikaye (orta çağ temalı ve okuyucuyu içine çekebilecek hikayeler lazım)
pluginer (istediğim tarz pluginleri yani 0 dan plugin yazabilecek birileri gerekli)
builder (orta çağ teması kullanılacak)

server için makine parasını ben ödemeyi düşünüyorum yakın bir süre sonra işe başlayacağım ve paramı server a yatırmak istiyorum
viplerden genel paralar yine server üzerine eğer artarsa üyelere dağıtmak istiyorum ve tahminen biraz oyun dağıtırım (Steam) kirli çıkı gibi bir şeyim nerede beleş oyun var bulurum :D yani bulduklarımı sizlere dağıtırım anlamında

son olarak şunu da belirteyim yardım aldığım elemanlar server'da yetkili olmayacaklar yetkili için ben forum hazırlayacağım ve öyle seçeceğim tabi yardıma gelenler öncelikli olacaktır

son olarak en önemli şey
server modlu olacak 1 tane ana mod 1 tanede kendim bir mod hazırlayacağım yeni bloklara ve pasif itemler tasarlayacağım
oyuncular için olabildiğince temiz ve ufak boyutta olacak hazır kurulum dosyası filan ayarlayacağım ben

+ bu arada mapin tasarımı hazır baya geniş adalar var
5 ada var ve 1 tanede ekleyeceğim özel bir oyun olacak bunun için çok daha büyük bir harita kullanılacak

dip not server'ın adını yani isim haklarını ben alıcam
bu iş sadece minecraft server ile bitmeyecek bir kaç oyunda server düşünüyorum üstüne site klan yani küçüklüğümden beri hayalini kurduğum temiz bilinçli oyuncu ortamını hazırlayacağım zaman ayırdığınız için hepinize teşekkürlerimi sunarım

iletişim bilgisi profilimde yazar
ama kejdurapa yı nerede görürseniz bilin ki o benim :D
isterseniz google amcaya sorun :)

+ server hakkında olabildiğince az bilgi verdim dışarıya fazla bilgi vermek istemiyorum
bir kaç özel server kurucusuna anca bilgi vermişimdir

blackicekadir

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Fikir harika güzel bir hikâyeyle çok iyi olur skyrım tarzı bi map i olucaksa işiniz uzun kolay gelsin.

Server açılirsa ilk oyuncunum :D

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Fikir harika güzel bir hikâyeyle çok iyi olur skyrım tarzı bi map i olucaksa işiniz uzun kolay gelsin.

Server açılirsa ilk oyuncunum :D
skyrim tarzı bir map güzel olurdu ama çok büyük olacağı için vazgeçtim
2 şehir yanyana diğerleri ise gemi yoluyla gidiliyor büyük denizler var yani

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sonunda sunucuyu açıyor musun abi? :D

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Beğendim :) Hikayeyi yazmak isterim ama okuyucuyu içine çekmek zor iş...

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Sana bedavaya yardım etmelerini ve tüm hakları üstüne alacağını söylüyorsun. Bu sana yardım edenlerinde yetkili olacağı kesin değil bir ihtimal, hiçbir profesyonel böyle bir ortama gelmeyecektir hatta bu yazdıkların gerçekten çocukça ve komik fikirler.

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sana bedavaya yardım etmelerini ve tüm hakları üstüne alacağını söylüyorsun. Bu sana yardım edenlerinde yetkili olacağı kesin değil bir ihtimal, hiçbir profesyonel böyle bir ortama gelmeyecektir hatta bu yazdıkların gerçekten çocukça ve komik fikirler.
sen ciddi misin ?
öncelikle hiçbir şekilde çocukça değil her şeyi üstü kapalı anlattım
yardım edecek olan elemanlar ise yetkili olarak değil yetki için ek bir başvuru olacak ve doldurdukları forma göre görev alacaklar
yani yardım edenler yaptıkları elinden alınmayacak hatta yapıtların hakkında bilgiler olacak ve yapanın adı yazacak
kimsenin yapıtının üstüne konmak istemiyorum
sadece 2 ayrı grup olacak gayet mantıklı bir şey

ek olarak bedava olacağını kim çıkardı ki :D
elimden geldikçe onlara hediye vereceğim
geçen hafta işe başladım elime bir şeyler geçtikçe yardımda bulunurum her zaman yaptığım bir şeydir

* tüm hakları üstüme alma olayı da şöyle ilerde çalıntı map çalıntı proje denmemesi için
bunun için noter e gitmiştim ama yetkili kimseyi bulamamıştım

• Beğen
Reactions: DIO