Engeller Yok - Bilinçlenme Projesi

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0

Bu sefer karşınıza bir Minecraft projesi veya eğlenceli bir şey hakkında değil her an yaşayabileceğimiz bir sorun hakkında çıkıyorum.
Biliyorsunuz hayatta ne yaşancağı belirsizlik içinde, ülkemizde görme duyusuna sahip olarak doğmamış veya sonradan yaşadığı kazada kaybettiği uzuvları yüzünden hayata tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış insanlar var. En kötüsüde bizimde bunları yaşamayacağımızın garantisi yok!
3 Aralık Engelliler Gününden beri düşündüğümüz ve geliştirmekte olduğumuz bir sosyal sorumluluk projesi var.Adı ise Engeller yok, onların dillerini öğrenmemek ,onların yanlızlığını gidermemek insanlığımızın en büyük ayıbı bu projede ilk hedefimiz 10 bin kişiyi bu konuda bilinçlendirmek.Bu kardeşlerimizi hayata kazandırırsak Türkiye kazanır , kardeşlik kazanır, milli irademiz kazanır! Unutmayın kalbimiz azimle dolu olduğu sürece engeller bizim için hayal ürünüdür. Bize maddi ,manevi destekte bulunabilcek arkadaşlara bu konuda seslenmek istiyorum.​

Projede yapılacak çeviri sistemleri için işaret dili bilen,
Yapılacak afiş,logo,site tasarımı konusunda bilgili grafiker* veya nesnesel programlama üzerinde bilgisi olan*,
Forum moderasyonunda görevlendirilecek gönüllü ,moderatör* ,genel moderatör* ,topluluk yöneticisi*,medya yöneticisi ,
Video veya yapılacak animasyon gif türü içerikler için gönüllü içeri editörleri ihtiyacımız var.

*Grafiker gönüllülerimizin , alım şartları
-16 yaş ve üzeri olması
-Yaptığı içeriğin hiçbir siyasal anlam ve propaganda taşımaması gerekmektedir.
-Haftalık en az 2 saat aktif olması
-İletişim bilgileri ve herhangi bir facebook tarzı sosyal medya tarzı siteye üyeliği bulunması gerekmektedir.

*Web tasarım veya programlama bilgisi olan gönüllülerimizin ,alım şartları
-Html,css,javascript üzerinde bilgisi olup,dillerden birisinde hakim olması
-Framework bilgisi gerekli değil ama bilmesi bizim için daha iyi
-Takım işlerine ayak uydurabilmesi
-Skype adresi veya ekipçe iletişim kurulabilecek bir programda üyelik edinmesi
-Yaş mühim değil,ama iş ahlakı ve ciddiyet önemli

*Moderatör ,Genel moderatör konusunda gönüllülerimizin ,alım şartları
-16 yaş ve üzeri olması
-Yazım kuralları bilgisi ve kelime dağarcığı iyi olması
-Yabancı dil pekte önemli değil ama olursa iyi olur
-Anlık iletişimde bulunabilceğimiz bir adres(Whatsapp,Skype)

*Topluluk yöneticisi ve Medya yöneticisi konusunda gönüllülerimizin ,alım şartları
-18 yaş ve üzeri olması
-Dini ,ırki ve milli değerler hakkında bilgili
-Önceden hiçbir ahlak veya yasa dışı siteyle bağlantısı olmaması
-Facebook ,skype ,ve whatsapp hesaplarının bulunması,

Bize bu sosyal yardımlaşma projesinde yardımcı olmak istiyorsanız

:)

Yardım eden veya yardım etmeyi düşünen herkese şimdiden teşekkürler.
(Arada yazım hataları olmuş olabilir mazur görün)

Son düzenleme:

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Adenzu'dan düşüncemi yorumlayan bir cümle geldi.Bunları karşılayacak 2 kişiden fazla insanın çıkcağını sanmıyorum.Elimden geldiğince kişileri yönlendiricem ancak yeterli olurmu...Bilmiyorum yani.
Arkadaşlar önemli olan maddi yardım değil o konuda destek buluruz buluştururuz ,bizim için önemli olan manevi desteğin olması :)

alican111

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar önemli olan maddi yardım değil o konuda destek buluruz buluştururuz ,bizim için önemli olan manevi desteğin olması :)

Ben maddi demedimki.Yoksa dedimmi.Bakıyım.Dememişim.Benim demek istediğim bu şartları karşılayan bir tanıdığım olursa yönlendirebileceğimdi.Yanlış anlamayın maddi yardımı herkes yapabilir sonuçta ^_^

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ben elimden geldiğince yardım etmeye hazırım.

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben elimden geldiğince yardım etmeye hazırım.
Teşekkürler ,skype'tan en yakın zamanda iletişime geçelim. :)

Ben maddi demedimki.Yoksa dedimmi.Bakıyım.Dememişim.Benim demek istediğim bu şartları karşılayan bir tanıdığım olursa yönlendirebileceğimdi.Yanlış anlamayın maddi yardımı herkes yapabilir sonuçta ^_^
Kusura bakma yanlış okumuş olabilirim ,değerli yorumun için teşekkürler :)

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Benim de katılmış olduğum bir proje belki bir kaç kişi bilmiyordur ama bende görme engelliyim pek aktif görünmesem de bende yönetim ekibindeyim umarım başarılı bir proje olur :)

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
çok ilginçtirki bu konuyu daha bu sabah okudum ve işitme engelli bir çift staj yaptığım yere ( valide bağ yani hababam sınıfının çekildiği yer :p ) geldi çok büyük bir denklik. Başta sadece konuşamıyorlar sandım ama sonradan farkettim işitme engelli olduklarını yazışarak haberleştik hatta fotosunu çekiyim ( yazışmanın ) inanmayan arkadaşlar için :p öyle anlaştık yani çok ilginçti :/

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Topluluk yöneticiliği konusunda yardımcı olmayı düşünüyorum ancak aktiflik konusunda birtakım pürüzler olabilir. Bunları da görüşmemiz mümkün mü?

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Topluluk yöneticiliği konusunda yardımcı olmayı düşünüyorum ancak aktiflik konusunda birtakım pürüzler olabilir. Bunları da görüşmemiz mümkün mü?
Tabi,yardımcı olmayı düşünen herkese kapımız açık , iletişim adresimden ulaşmanız yeterli :)

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
16 yaş ve üstü olmasaydı katılabilirdim gönüllü olmaya gelirdim :/

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Seo bakımından yardımcı olabilirim. Site hazır olursa söyleyin.

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Seo bakımından yardımcı olabilirim. Site hazır olursa söyleyin.
Skype adresimden iletişime geç,konuşalım :)
Tebrik ederim. Yardımcı olmayı çok isterdim.
Teşekkür ederim , iletişim adresimden ulaşırsanız sevinirim
16 yaş ve üstü olmasaydı katılabilirdim gönüllü olmaya gelirdim :/
Bu proje oyun gibi bir şey olmadığından dolay yaş sınırı koymak zorunda kaldım forum çocukça haraketler görmek istemiyorum,:Bu proje Bursa engelleri meclisine sunuculcağı için ciddiyet önemli...
Tabi,kapımız bütün gönüllülere açık :)