Editör nedir, ne yapar ?

JackWold

Ağır Eleştrici
En iyi cevaplar
0

Herkese merhabalar, ben demir.Sizlere bugün "Editör nedir, ne yapar ?" adlı konum ile ilgili bilgi vereceğim.

Editör Nedir, ne yapar ?

Editör mümkün olduğunda sitenin konseptine göre yazı yazmaktır.Mesela bir oyun sitesi iseniz, oyun incelemeleri,ön oyun incelemeleri,fps oyunlarının tanıtımları,aksiyon oyunlarının tanıtımları,oyunlar için sistem gereksinimleri vb konular için birçok yazı yazan kişiye "Editör" olarak hitap edilir.

Editörün bir diğer görevi ise yanlış konuları düzeltmektir, uygunsuz konuları,içeriği yanlış olan konuları,yanlış kategoriye açılan konuları doğru yere taşıması gibi birçok yan görevi vardır.Bir diğer etken olarak oyuncularla iç içe olmak için çabalamaya çalışan bir sürü editör vardır, bu site yöneticilerinin dikkatini çekerek gözüne daha çabuk girebilmelerini sağlar.

Oyun içi editör bunların dışında konu içerisinde nasıl davranmalıdır, nasıl yazmalıdır gibi sorular sorarsanız hemen cevaplıyalım.

Konu içerisinde olabildiğince anlattığı kişilere yakın olduğunu hissettirmelidir, sanki 40 yıllık arkadaşıyla konuşuyormuş gibi olabildiğince samimi ve sıcak kanlı görünmelidir.Konu içerisinde her şeyden bağsetmelidir.Fikirlerinden,düşüncelerinden oyun içindeki görünümlerden,seslerden,oyunun oynanabilirliğinden,ayarlarından,kalitesinden bağsetmelidir.
Bunun ile birlikte konu içerisinde her anlattığının altına veya üstüne ek bir resim paylaşarak konu takipçilerinin zihninde daha iyi bir canlanma yaratabilirler.

Bunlar ile birlikte sağlam bir ekip ile kendini yalnız hissetmez ve daha öz güven ile konularını yazabilir.Herkesin fikirlerini alarak daha detaylı bir anlatım yapabilir, bunlar önerilerimdir.

Konum ile ilgilendiğinizden dolayı teşekkür ediyorum, en yakın zamanda "Koordinatörün görevleri" adı altında açacağım konumda hepinizi bekliyorum.İyi forumlar, iyi günler diliyorum.

Gloin

''Far Over The Misty Mountains Cold...''
En iyi cevaplar
0
40 Yıllık arkadaşıyla konuşuyormuş gibi aynı ben sanırım :şapka::ci:

Resurft

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hiç fena değil. Özen gösterilmiş.