durup dururken hata yardım

gmngms888

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ben kardeşimle landan minecraft oynuyordum. İftara girip geldikten sonra yerel ağlar bölümünden gözükmüyor. İkimizinde güvenlik duvarları herşeyi kapalı bendeki hamachiyi kapatmıştım ve giriyorduk landan ama şimdi birşeye ellemememize rağmen gözükmüyor. Lütfen yardım edin önceden hamachiyi ağlarda kapattığımda giriyordu şimdi nedense girmiyor ve hiçbirşey yapmadım sadece serverden çıktım o kadar

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Çıkıp girdiğinde otomatikmen LAN dan tekrar paylaşmaz. Tekrardan LAN dan paylaşıp chatte beliren portu diğer bilgisayardan LAN açtığın pcden IPv4 adresini ve ardından o portu : ekleyerek yaz. Ben bu şekilde giriyordum örneğin

/publish yaz sana 5522 portunu vercek (atıyorm)
sonra açtığın pcden CMD gir ipconfig yaz. Oradaki IPv4 adresini ve portu diğer pcden (aynı sürüm olması lazım)

192.168.2.0 (attım son kısmı farklı olcak belki de hepsi) diyor sen direct connect yerine
192.168.2.0:5522 yazıcaksın olcak :) kendim buldum bunu bende de olmuştu.

gmngms888

Marangoz
En iyi cevaplar
0
sonra açtığın pcden CMD gir ipconfig yaz. Oradaki IPv4 adresini ve portu diğer pcden (aynı sürüm olması lazım) bu bölümü anlamadım :(

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
sonra açtığın pcden CMD gir ipconfig yaz. Oradaki IPv4 adresini ve portu diğer pcden (aynı sürüm olması lazım) bu bölümü anlamadım :(
/publish yazdığın pc den çalıştıra CMD yaz aç onu.
Daha sonra açılan yere "ipconfig" yaz ENTER bas.
Orada IPv4 adress: diye bişi cıkcak
ordaki adresi aklında tut
sonra aynı sürmdeki başka pcden minecrafta gir.
/publish yazınca çıkan portu
IPv4 adresini yazdıktan sonra : koyup yaz.

gmngms888

Marangoz
En iyi cevaplar
0
saolasın kardeşim sayende tekrar modlu minecraft oynuyoruz

InfusionCoder

HTML CSS PHP Coder| MrCezmi| TeamCezmi
En iyi cevaplar
0
Beyler biraz konu dışıda ben ortak arıyom server aççam