Bukkit 1.7.2 Server Kurma | Port Oluşturma |

Konu Yararlımı

• Evet

Kullanılan: 5 71.4%
  • Hayır

Kullanılan: 2 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    7

TheN4maru

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar
Minecraft Server Macerasına Atılmak İsteyen Ama Server Kuramayan Sürekli Sorunlar Yaşayan Hamachisiz Olsun Diyenler.Bu Konu Tam Sizin İçin Lütfen Yazdıklarımı Tamamen Okuyun Aksi Takdirde Küçük Ama Büyük Bir Önemli Noktayı Atlamış Olabilirsiniz.
Öncellikle Server Kurma;

İlk Önce CraftBukkit Adlı Java Yazılımı Gerekli Olduğu İçin Onu İndiriyoruz,Resim Üzerine Tıklayıp İndirebilirsiniz.

1-Masaüstüne Serverim Adlı Klasör Atarak İndirdiğimiz Craft Bukkit'i Klasörün İçine Atıyoruz.

2-Attıkdan Sonra craftbukkit-1.7.10-R0.1-20140817.180155-16 Adlı Yazılımın İsmini Craftbukkit Olarak Değiştiriyoruz

3-Daha Sonra Serverim Adlı Klasörün İçine Bir Not Defteri Açarak Aşağıdaki Kodu Kopyalayıp Not Defterinin İçine Yapıştırıyoruz.
Java -Xmx1G -Xms1G -jar craftbukkit.jar
pause

4-Üstteki Kodu Yazdıktan Sonra Not Defterini Farklı Kaydet Diyerek .bat Yazarak Kaydet Diyoruz.

5-.bat İsimsiz Cmd Yazılımı Olucak Sonra .bat'a Tıklayarak Serverin Dosyalarını Yüklüyoruz %100 Olunca Kapatıyoruz.

6-Artık Serverimiz Hazır Port Kurmaya go go go

Port Oluşturma Yönlendirme
Port Oluşturma Zor Bir Olaydır Bu Yüzden Söylediğim Her Kelimeyi Anlamanız Lazım.
1-Ara Menüsünden cmd'yi Bulup Açıyoruz ipconfig Yazarak IPV4 ADRESS'imize Bakıyoruz.Her Bilgisayarda Değişecektir.Beninki 192.168.1.2 Sizinki Farklı Olabilir. (Çok Önemli Kaçırırsanız Yapamassınız)

2- Google Url Yazma Yerine 192.168.1.1 Yazarak Şifreyi Girerek Modemimizin Ana Sayfasına Ulaşıyoruz.

3-Gelişmiş Ayarlar Bölümüne Gelerek Advanced Setup Kısmına Tıkılıyoruz.Açılan Menüde NAT>Virtual Servers Kısmına Geliyoruz.Ekle Butonuna Basarak Port Oluşturma Bölümüne Geliyoruz.Sonra Custom Service(Kendi Servisini Kullan) Gelip Minecraft Yazıyoruz.Server IP Adrese IPV4 Adresimizi Yazıyoruz.Benim 192.168.1.2'ydi Onu yazıyorum Protocol'ü TCP Olarak Ayarlıyorum External Port Start Kısmına 25565 Yazıyorum External Port End Kısmına 25565 Yazıyoruz.Internal Port Start Kısmına 25565 Yazıyoruz.Internal Port End Kısmına 25565 Yazıyoruz.
Kaydet(Apply/Save)Tıklayarak Kaydediyoruz.Sonra Çıkıyoruz Advanced Setup>NAT>Port Triggering Tıklayarak Port Yönlendirme Menüsüne Geliyoruz.Ekle Diyerek Karşımıza Geliyor.Custom applicationu Seçerek Minecraft Yazıyoruz Trigger Port Start'a 25565 Yazıyoruz Trigger Port End Kısmına 25565 Yazıyoruz.Open Port Start Kısmına 25565 Yazıyoruz.Open Port End Kısmına 25565 Yazıyoruz Trigger Protocol Kısmını TCP Olarak Ayarliyoruz Open Protocol Kısmını TCP Olarak Ayarliyoruz ve Kaydet'e Basıyoruz.

4-Serverim Klasörüne Gelerek Server Defterini Açıyoruz server-ip Kısmına IPV4 Adresinizi Yazıyoruz.online-mode Kısmını True Yerine False Yapıyoruz.Kaydet Diyerek Çıkıyoruz Serverimizi Açıyoruz.

5-Minecraft'a Girerek Çok Oyunculu>Doğrudan Bağlan Kısmına Sadece Sizin Girebileceğiniz IPV4 ADRESİNİZ Arkadaşlarınızın Gireceği IP:Bilgisayarınızın IP Adresidir http://www.ipsorgu.com/ Sitesinden Öğrenebilirsiniz.Arkadaşlarınız O IP İLe Girecek Siz IPV4 Adresinizle
Yapamayanlar Olursa Skype emircan622

Çok Önemli Değil Ama Moral Amaçlı Beğeniler Lazım Böyle Devam Etmem İçin[DOUBLEPOST=1408671625,1408543176][/DOUBLEPOST]Konuyla İlgili Düşünlerinizi Yazarsanız Sevinirim

Moderatör tarafından düzenlendi:

fthgrlr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir sorum olacak ; Server kurulduğunda bilgisayarın üzerine mi kuruluyor yoksa modemin üzerine mi ? (benim için gerçekten önemli :D)

TheN4maru

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bir sorum olacak ; Server kurulduğunda bilgisayarın üzerine mi kuruluyor yoksa modemin üzerine mi ? (benim için gerçekten önemli :D)
Serverin Üzerine Kuruluyor Ama IP'yi Modem ALıyor Oyuncular Girdiğinde Modeme Giriyorlar Senin İçin Sence Nasıl Modem Daha Ağır Basar Ama Ram Filan PCden

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Bana Portlu Server aç sana para vereyim, keşke modem bozuk olmasa.

R

Reloven

Ziyaretçi
Çok Basit Birşeyi Anlamıyorsunuz En İyisi Bu Konu Hakkında Video Çekmek 10 Dakika Sonra Cekecegim Videosunu Ayrıntılı Şekilde.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Çok Basit Birşeyi Anlamıyorsunuz En İyisi Bu Konu Hakkında Video Çekmek 10 Dakika Sonra Cekecegim Videosunu Ayrıntılı Şekilde.
TeamViewer vereyim yap sana Minecraft hesabımı vermezsem gel yüzüme tükür. 50 kişi basit dedi 1 kişi yapamadı çok iyi biliyorum.

TheN4maru

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
TeamViewer vereyim yap sana Minecraft hesabımı vermezsem gel yüzüme tükür. 50 kişi basit dedi 1 kişi yapamadı çok iyi biliyorum.
Yaparım Para İstemez Hayır Duanı Alıyım Yeter :)[DOUBLEPOST=1409337361,1408841313][/DOUBLEPOST]Konu İle Düşüncelerinizi Yazarsanız Sevinirim Hem Daha İyi Konu Açmama Yardım Edebilir Arkadaşlar[DOUBLEPOST=1409535519][/DOUBLEPOST]
Bazı Anlamayan Kişiler Var Onlar İçin Açtım Konuyu[DOUBLEPOST=1409553965][/DOUBLEPOST]Yorumlarınız İçin Sağol Arkadaşlar

Redline1907

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ya ben açtım kendim girdim ama arkadaşlarım giremedi . Sunucuya bağlanılıyor diyormuş öyle duruyormuş ne yapmam gerek ??

AtakanErmisKZ

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilmeyenler İçin Yararlı. Özellikle VDS Aldıktan Sonra Ne Yapacaklarını Merak Eden İnsanlar İçin :D

TheN4maru

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ya ben açtım kendim girdim ama arkadaşlarım giremedi . Sunucuya bağlanılıyor diyormuş öyle duruyormuş ne yapmam gerek ??
1. İlk Önce Güvenlik Duvarındaki Ayarlarımızı Yapalım..
Güvenlik Duvarımızı Kapatıyoruz.

Daha Sonra Güvenlik Duvarındaki Yukardaki Gelişmiş Seçeneğine Basıp İsminin Solundaki Kutu İşaretliyse İşaretini Kaldırıp Tamama Basıyoruz.

2.Ağ Bağlantısı Ayarlarımızı Yapalım...
Ağ Bağlantılarına Gelip İnternete Bağlandığımız Ağa Sağ Tıklıyıp Özellikler Seçeneğine Basıyoruz Ve Karşımıza Gelen Penceredeki Seçeneklerden
[ Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPV4) ] Seçeneğine Basıyoruz.

Ve Oradaki Seçenekleri Resimdeki Gibi İşaretliyin Yani Otomatik Yazan Seçeneklere Basacaksınız Sonrada Tamama Basıp Çıkacaksınız Ordan...
3.Bilgisayarımızdaki Anti Virüs Programımız Eset,Norton,Eset32 Sürümlerinden Biri İse Kaldırıyoruz (Çünkü: Bu Tür Anti Virüs Programları Hamachi Ağını Bozuyor)
Kaldırmayı Bilmeyen Arkadaşlarımız;
XP'de: Denetim Masası>>>Program Ekle Kaldır 'ra Basarak Ordan Anti Virüs Pogramımızı Bulup Sağdaki Kaldır Butonuna Basıyoruz...

Vista'da: Denetim Masası>>>Programlar ve Özellikler 're Basarak Ordan Anti Virüs Programımızı Bulup Sağ Tıklıyıp Kaldır/Değiştir Butonuna Basıyoruz...

Kaldırdıktan Sonra Anti Virüs Programım Yok Virüs Bulaşır Bilgisayarıma Derseniz İşte Size Anti Virüs Programı Linki Veriyorum...

3.Bilgisayarımızdaki Anti Virüs Programımız Eset,Norton,Eset32 Sürümlerinden Biri İse Kaldırıyoruz.
XP'de: Denetim Masası>>>Program Ekle Kaldır 'ra Basarak Ordan Anti Virüs Pogramımızı Bulup Sağdaki Kaldır Butonuna Basıyoruz...

Vista'da: Denetim Masası>>>Programlar ve Özellikler 're Basarak Ordan Anti Virüs Programımızı Bulup Sağ Tıklıyıp Kaldır/Değiştir Butonuna Basıyoruz... [DOUBLEPOST=1409819873,1409819808][/DOUBLEPOST]
Bilmeyenler İçin Yararlı. Özellikle VDS Aldıktan Sonra Ne Yapacaklarını Merak Eden İnsanlar İçin :D
Yorum Yaptığın İçin Teşşekkürler :D[DOUBLEPOST=1409819986][/DOUBLEPOST]Yapamayanlar Olursa Bana Ulaşsın.