Bir Sunucu Şikayeti Nasıl Olmalıdır?

Felloward

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Herkese merhaba, bugün okuduğunuz konunun konusu, başlıktada yazdığı şekildedir. "Sunucu Şikayetleri" bölümü hakkında, kendi vereceğim birkaç şahsi tüyolardır. Öncelikle, bu bölüm, sunucularında seçici olan veyahut güzel bir sunucu arayan oyuncuları genel olarak bilgilendirme amacı ile yapılmış bir forumdur. Fakat, herhangi bir şekilde içerisinde rehber veyahut genel kuralları bulunmadığı için, kimse gerçekten nasıl yapılması gerektiğinin farkında olmamış. Şimdi, bir sunucu şikayetinde olması gerekenleri sıralayacağım:
  • Kesinlikle ve kesinlikle, konu başlığınızda baltalayan sıfatlar değilde, olayınızı özetleyen kelimeler kullanın!
  • Ve, hakkında şikayet açacağınız sunucunun bilgilerini belirtin.
  • Daha sonra, olayı yaşadığınız kişinin kadrodaki yerini, ve size karşı hangi tepkilerde bulunduğunu belirtin.
  • Ardından, başınızdan geçen olayı kısa bir özet ile açıklayın.
  • En önemlisi, yazınızı her zaman oyun içerisinden alınmış, kanıt içerikli (S)creen(S)shotlar ile destekleyin. Tamamen bir kanıt sayılmasa da, bir platform üzerindeki konuşmalarınız ile de destekleyebilirsiniz.

Kanıt içermeyen şikayetler, kesinlikle ve kesinlikle dikkate alınamaz. En kötüsü, yaptığınız şey sunucuyu baltalama çabasına girer ve sadece kendi itibarınızı zedelemiş olursunuz. Bazılarının pek umursamayacağı, "Amman, ben devam ederim oyunuma!" diyeceği "Yalancı" damgasını üzerinize basılmış bir şekilde bulursunuz. Bunlara dikkat ederek konunuzu hazırlamalısınız, yukarıda belirttiğim tüm etkenlere dikkat edin! Peki, sorulacak bir soruya geçelim. "Tamam da, konumuzda ne tür durumlarda bunları kullanacağız?!". Hemen örnek verelim, tamamen sıraladığımız şekilde mesela.

**Mesela** Last Craft'da İşbaşındaki Adminin PvP Yapması!

Merhaba arkadaşlar! Bugün LastCraft isimli sunucuda, normal ve klasik bir şekilde maden kazarken işbaşındaki bir admin, üzerimde PvP kullanarak beni öldürdü. Bunu bana yapan kişi, kadroda kimsenin ona laf söyleyemediği, admin kadrosundan JackieJhannn'dır! Kendisi, sunucuda bulunan işbaşı sisteminin verdiği dokunulmazlık etkisi ile, sistemi suistimal ederek bana ışınlandı ve hiçbir şekilde bir şey bildirmeden vs. bana direk saldırarak kesti. Ve bunun sonucunda, tüm emeklerim boşa gitti.

Burada anlayacağınız üzere, admin önce beni yanına çekiyor ve direk olarak saldırıyor. Sistem suistimal edildiği için herhangi bir şekilde karşılık verme şansım olmuyor ve bunu söylediğim zaman sunucudan ban yiyorum. Bu yapılan şey ciddi bir şekilde şahsımca saygısızlık, bu kadar emek vermeme rağmen sadece kendi sunucusunda, kendi sistemlerini abuseleyerek insanların şevkini katleden bir kadro yöneticisinin olduğu sunucudaki rezillik, artık oynanmayacak dereceye geldi. Lütfen konuya destek vererek herkesin bunu öğrenmesini sağlayalım!