Bir oyuncuya dava nasıl açılır ?

Melkor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Minecraft Premium hesabımı izinsiz olarak crackli serverlerde kullanan kişilere dava açacağım. Böyle dava açıp binlerce TL tazminat alan şimdi görüşemediğim arkadaşlarım var. Aranızda bu kişilere nasıl dava açabileceğimi bilen var mı arkadaşlar ?

Son düzenleme:

Melkor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Benim iznim olmadan kullandığı için hırsızlık kapsamındadır.Nereden dava açacağımı bilmiyorum yalnızca.
[DOUBLEPOST=1416698839,1416698620][/DOUBLEPOST]5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 141
Hırsızlık
(1) Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) (Mülga: 2/7/2012-6352/105 md.)

---

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 243
Bilişim sistemine girme
(1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

---

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k6352.html

Konu güldürdü diyorsun ya. Şu yasaları bir oku derim

qlawing

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim iznim olmadan kullandığı için hırsızlık kapsamındadır.Nereden dava açacağımı bilmiyorum yalnızca.
[DOUBLEPOST=1416698839,1416698620][/DOUBLEPOST]5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 141
Hırsızlık
(1) Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) (Mülga: 2/7/2012-6352/105 md.)

---

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 243
Bilişim sistemine girme
(1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

---

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k6352.html

Konu güldürdü diyorsun ya. Şu yasaları bir oku derim

farkettiysen taşınılabilir bir mal örneğin akbilini düşürdün senin iznin olmadan kullanılırsa bu yasak olur yada telefonunu kaybettin ve senin iznin olmadan kullanılırsa yasak olur

Melkor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
farkettiysen taşınılabilir bir mal örneğin akbilini düşürdün senin iznin olmadan kullanılırsa bu yasak olur yada telefonunu kaybettin ve senin iznin olmadan kullanılırsa yasak olur

Diyor. Ki benim olayım bir kısmını kapsıyor. Üstteki maddeyi mahkeme geçerli bulmazsa alttakini bulur.[DOUBLEPOST=1416699347,1416699298][/DOUBLEPOST]2 Yıl veya altı cezalarda 4000 TL paraya çevirilebilir. Ki bu suç 6 aydan başlıyor.[DOUBLEPOST=1416699548][/DOUBLEPOST]491 maddede Ekonomik bir değer taşıyan her türlü şey de taşınabilir mal sayılır. deniyor. Ki Minecraft hesabına 19.95 € ödedim bir ekonomik değer var.

M

MUHDE

Ziyaretçi
Sorun senin hesabını alan kişide değil sunucuyu açan kişenin crack olarak açmasında ki mojang crack sunucuları engellemek için büyük bir çaba içerisinde değil böyle olucağını premiumu almadan önce düşünmen lazımdı premium alırken özellikler kısmında kimse sizin adınız ile sunucuya giremez gibi bir özellik yok malesef crack sunucularda oynamaman lazım madem premium aldın :(

Melkor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Peki bu oyuncuların paralı bir dosyanın orijinalinin bozulmuş versiyonunu ücretsiz olarak aldıkları için dava edilmesi gerekmez mi. Dava edilince onlara işlem uygulanır biliyorum. Hatta pek hatırlamıyorum herhalde Activision kendi oyununu torrente yüklemişti ve içine fazla bir dosya eklemişti. Yeni güncellemede orijinallerden o dosyayı silmişlerdi. Böylece cracklileri tespit edip dava açıp yaklaşık 3 milyon $ 'lık tazminat almışlardı.

M

MUHDE

Ziyaretçi
Peki bu oyuncuların paralı bir dosyanın orijinalinin bozulmuş versiyonunu ücretsiz olarak aldıkları için dava edilmesi gerekmez mi. Dava edilince onlara işlem uygulanır biliyorum. Hatta pek hatırlamıyorum herhalde Activision kendi oyununu torrente yüklemişti ve içine fazla bir dosya eklemişti. Yeni güncellemede orijinallerden o dosyayı silmişlerdi. Böylece cracklileri tespit edip dava açıp yaklaşık 3 milyon $ 'lık tazminat almışlardı.

Bu kişilere dava açmak sana değil mojang a düşüyor oyun ile alakalı bir yönetimde çalışmıyorsun :(

Melkor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hayır ben bir yerde bana ait olmayan bir telif hakkı görürsem dava açabilirim. Dava microsoft'a bildirilir ve tazminat alınırsa bir kısmı microsoft şirketine, bir kısmı da davayı açtığım için bana gelir.

M

MUHDE

Ziyaretçi
Senin hesabın elinden alınmıyor crack sunuculara girer iken sende yasa dışı bir şey yapıyorsun mojang a düşüyor dava açma hakkı dediğim gibi hesabına bir şey olmadığı taktirde mojang hesabında yazan o fiyatı vermen sonrası olucak özellikleri vermiş sen onun dışında yasa dışı bir şey yapıyorsun dava açabilirim diyorsun :(

qlawing

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şair burda şunu demek istemiş
Crack sunucular zaten yadak senin birsey calinmiyor premium sunucuda bu olsaydi yassah olurdu

Iphone 5c cihazımdan tapatalk ile gönderildi

Melkor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Peki anayasada böyle bir madde var mı ?

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bu iş sana düşmez :( Sen premium serverlarda keyfine bak :/