AuthMe Xenforo Bağlantısı

Bkunkcu

Windows 10 CDsi bulunur.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Öncelikle herkese merhabalar. Uzun zamandır buralarda değildim ama arkadaşlardan bu hususta istekler gelmeye başlayınca gelip bu konuyu açma gereği duydum. AuthMe şu anki sürümüyle(güncellemelerle değişebilir) kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin veritabanında aynı tabloda olmasını destekliyor. Bildiğiniz üzere Xenforo'da farklı tablolarda saklandığı için AuthMe eklentimizi Xenforo veritabanına bağlayamıyorduk. Ben de en azından bu eksiklik giderilinceye dek işimize yarayabilecek küçük bir eklenti yazdım. Kullanımı gerçekten çok basit ve sadece birkaç bilgiyi kendinize göre ayarlayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buyrun ayarlamanız gereken yerleri anlatayım:

Buradan indirin: ******/XenforoBridge
Ayrıca kaynak kodları: ******/XenforoBridgeKaynak

1. Öncelikle bağlantıdan eklentiyi indirelim.
2. .jar uzantılı dosyamızı herhangi bir arşiv düzenleme programıyla(WinRar vb.) açalım.
3. config.yml dosyasını açalım. Karşımıza bu satırlar gelecek:
Kod:
server: "localhost"
port: 3306
database: "xenforo"
username: "root"
password: ""

user_not_registered: "&3Kayitli bir hesabiniz bulunmuyor. Lutfen hesap olusturun: §bwww.siteniz.com"
  user_banned: "&cForum hesabiniz yasakli oldugundan oyuna giris yapamiyorsunuz. Kurallari tekrar gozden gecirin."
  auth_cmd_not_allowed: "&cTum uyelik islemleri sadece sitemiz uzerinden yapilmaktadir"
4. Server, Database, Username ve Password kısımlarını kesinlikle kendinize göre ayarlamanız gerekiyor. Mesajları ise kendi keyfinize göre düzenleyebilirsiniz. :)
5. Bu işlemden sonra dosyamızı kaydedip çıkalım. Eklentilere atıp sunucuyu başlattığınızda herhangi bir hatayla karşılaişmazsanız eklenti başarıyla çalışıyordur.

Veritabanına bağlanamıyorsanız ve eklenti konsola hata veriyorsa, 4. adımdaki değerleri tekrar kontrol edip deneyin. Farklı bir sorunla karşılaşır ve çözüm bulamazsanız benimle özel mesaj aracılığıyla illetişime geçebilirsiniz.

Son olarak not: Eklenti klasör oluşturmayacaktır. Tek ayar dosyası .jar'ın içindekidir. Ayrıca AuthMe üzerinde herhangi bir ayar yapmanız GEREKMEMEKTEDİR!

Son düzenleme:
H

hsndmrts_

Ziyaretçi
hocam ben başka platformlarda da kullanmak istiyorum nasıl yapabilirim php html ve zyro için :/

Batuhan Şenyüz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Projemiz ilerlemesinde ve projemizin devamında çok önemli etken olan, forum ile oyuncularımızı kaynaştırmamız için en büyük olanağı şuanda Bkunkcu bize sunmuştur. Kendilerine sonsuz saygı, teşekkür dileklerimizi sunmakla beraber yaptığı bu iyiliği forum olarak bir tebrikle ödüllendirmemiz gerekmektedir. Varlığınla, plugininle bizi parlattığın için saygılarımızı sunarız.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yine Başarılı Bir Plugin. Zaten bunun ile ilgili bir konuda da yazdığınız pluginden bahsetmiştiniz. Sorunları çözülmüş oldu.

_raksodnus

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Linkler kullanılmaz hale gelmiş yeniden atar mısın ?