Title nasıl kullanılır?

Brooker

OphionTR
En iyi cevaplar
0

NE İŞE YARAR: Bu komut ile oyun penceresinin tam ortasına yazı yazdırabilirsiniz.

NASIL YAPILIR:
Öncelikle gereken eşyaları belirtelim.

Komut bloğunu almak için "/give <isminiz> command_block" yazabilirsiniz.
Peki bu eşyaları nasıl kullanacağız?
Aşağıda verdiğim gibi düzeneğinizi kurun.

Peki bu komut blokları boşken çalışabilir mi?
Üstüne pressure plate koyduğunuz komut bloğunu açarak içine aşağıda verdiğim kodu yazınız.

Kod:
title (Kullanici) title "Yazi"
Ve şunları değiştirin:
(Kullanıcı): Kullanıcı yerine @p, @r, @a veya kullanıcı adı (örneğin brthrs) kullanabilirsiniz (Parantez kullanmadan).
@p, @r ve @a ne işe yarar?
@p, komut bloğu çalıştırıldığında en yakın oyuncuyu hedef alır.
@r, komut bloğu çalıştırıldığında rastgele bir oyuncuyu hedef alır.
@a, komut bloğu çalıştırıldığında tüm oyuncuları hedef alır.
"Yazı": Tırnak işaretleri arasına istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Eğer çok fazla yazı yazarsanız ekrana sığmayabilir, bilginize.
Biri tamam, diğerine ne yazalım?
Diğer komut bloğuna da şunları yazın.

Kod:
title (Kullanici) subtitle "Yazi"
Yine yukarıdaki gibi değiştirin yazdığım yerleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Ve komut bloğunu çalıştırın.

NOT: Eğer bir hatam varsa, mesaj atarak veya aşağıya yorum atarak eksikliklerimi söyleyebilirsiniz. Aynı şekilde redstone ile çok fazla uğraşmadım, eğer kurduğum düzenekten daha basit bir düzenek varsa resmini çekip mesaj olarak atabilirsiniz.

Peki nasıl renkli yazılır?
Yukarıdaki kodlar yerine, aşağıda verdiğim kodları kullanarak renkli, ve formatlı yazılar yazabilirsiniz.
BAŞLIK KODLARI:
Kod:
title (Kullanıcı) title {text:"Yazı",color:(renk),bold:false,underlined:false,italic:true,strikethrough:false}
ALT BAŞLIK KODLARI:
Kod:
title (Kullanıcı) subtitle {text:"Yazı",color:(renk),bold:false,underlined:false,italic:true,strikethrough:false}
(Kullanıcı), "Yazı": Nasıl kullanıldığını yukarıda belirtmiştim.
color: Color yani renk, anlaşılabileceği gibi yazıya renk eklemenizi sağlar. Renkler:
dark_green
dark_blue
dark_aqua
dark_red
dark_purple
gold
grey
dark_grey
blue
green
aqua
light_purple
yellow
white
dark ve light nedir?: Renklerin önüne geldiğinde dark koyu, light ise açık anlamına gelir.
bold: Yazının kalın olup olmayacağını buradan ayarlayabilirsiniz. Eğer koyu olmasını istiyorsanız "true", eğer koyu olmasını istemiyorsanız "false" yapınız.
underlined: Altı çizili yazı anlamına gelir. Eğer altı çizili olmasını istiyorsanız "true", istemiyorsanız "false" yapınız.
italic: Yazının eğik olmasını buradan ayarlayabilirsiniz. Eğik olmasını istiyorsanız "true", istemiyorsanız "false" yapınız.
strikethrough: Yazıyı üstü çizik olarak yazdırmak istiyorsanız "true", istemiyorsanız "false" yapınız.​
Umarım yararlı olmuşumdur, iyi forumlar.

BİLGİLENDİRME:
Title başlık, subtitle ise alt başlık anlamına gelmektedir.

Son düzenleme:

Brooker

OphionTR
En iyi cevaplar
0
Yararlı konu devamını beklerim =)
Teşekkürler, birazdan renkli yazdırmayı da ekleyeceğim.[DOUBLEPOST=1402150408,1402149038][/DOUBLEPOST]An itibariyle renkli ve formatlı yazı yazmayı da ekledim, eğer istediğiniz bir rehber olursa bana mesaj atabilirsiniz.

Crafted

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Çok güzel, Ben komut bloğu anlamam hiç, /tp @p, /gamemode @p, /fly @p hariç :D

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Saol kardeşim günlerdir böyle bir şey arıyordum eline sağlık

Brooker

OphionTR
En iyi cevaplar
0
Yorumlar için teşekkürler.

Son düzenleme:

HxBpVu

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ben komutu biliyordum fakat nasıl renkli kalın italik vb. bilmiyordum teşekkür ederim

Dretnot

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
YusufElmass /gamerule commandblockOutput true yaparsan gizleyebilirsin

Arkhamsaglam

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Peki ben bu komutu kullanan kişinin ismi ekranda çıksın istiyorum, o zaman ne yapmalıyım.
Örnek
title @a title (isim)mavi takıma katıldı
Parantez içindeki yeri nasıl doldurabilirim