1.9 Faction Server tutar mı?

RealSingle

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, bu konuyu sunucu işleriyle uğraşanlara değilde sunucuda oynamayı sevenlere soruyorum...

Aklımda ki sunucuyu basitçe tanımlarsak şu şekilde;
Versiyon: 1.9 (Hile koruması, güncellenmiş pluginler vs. için)
Sunucu Tipi: Emek (Hammadde olmayacak, survival tarzında)
Ekonomi: Oyuncuların dengesini olabildikçe dengede tutmaya çalışacağım, bu konu hakkında plugin arayışı içerisindeyim.

Kısaca anlatmak gerekirse bu şekilde, acelem olduğu için daha yazamıyorum.
Sunucunun kaliteli olması için bu özelliklerden neleri elemeli ya da değiştirmeliyim. Ya da neler eklemeliyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim, hoşça kalın...

rik110

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
tam seninkiyle aynı olan bir sunucu biliyorum ama sürümü 1.10.2 :D
şu an bakımda ipsi:mc.nomercymc.com gir bak istersen :D

RealSingle

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bu tür popüler sunucular olduğunu zaten biliyorum.
Bu yazdıklarıma benzer bir sunucu açmıştım fakat herkes lapisi ve hammaddeyi soruyordu, aradan 1 yıl geçti. şu an durum hâla aynı mı merak ediyorum.

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Muhtemelen herkes sana durum aynı diyecektir. Ben buna katılmıyorum. Her bloğunda emek görülen bir faction sunucu tutar. Elbette değişik etkinlikler düzenlemelisin. Kuru kuru faction tutmaz. Açacağın faction sunucunun TNT olmasa bile creeper patlaması açık olmalı. Raid aktif olmalı.
Dynmap ile baktığımızda kimin nereye claim attığı görülmeli.

Markete doğru düzgün eşya satılamamalı, Para çok değerli olmalı, Marketteki satın alabileceğimiz eşya sayısı az olmalı.
Daha önce hiç görülmemiş ilginç etkinlikler yapılmalı. Faction açacaksan zaten orta çağ temalı bir sunucu açacaksın diye düşünüyorum. Bu nedenle orta çağa uygun şeyler yapmalısın. Örneğin zırh güçlenmesine karşılık ağırlığı arttırabilirsin.
Tarımı olabildiğince canlandırmalısın. Arsalar gibi beleş araziler olmamalı.
Klan kurmak değerli olmalı. Önüne gelen kuramamalı. Seviyeler olmalı, ve yüksek bir seviyeye gelmeyen kullanıcılar klan kuramamalı.

Kullanıcılar ne üzerine uzmanlaşmak istediklerini seçmeliler. Örneğin ; Okçu - Mızrakçı - Kılıç ustası Örnekler çoğaltılabilir.
Class seviyesi de olmalı. Her classın ayrı bir seviyesi olmalı ve seviye atladıkça verdiğimiz extra hasar gibi şeyler artmalı.

Şimdilik bu kadar.
İçimi döksem 2. Sayfaya sığmaz maalesef. Eğer daha fazla bir şeyler duymak istersen bana özel mesaj yolu ile ulaşabilirsin.
Böyle insan gibi bir faction sunucu açacaksan herhangi bir skript isteğinde ise yardımcı olabilirim.
Çalışmalarımı görmek istersen de bana özel mesajdan ulaşabilirsin iyi forumlar ^.^

RealSingle

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Muhtemelen herkes sana durum aynı diyecektir. Ben buna katılmıyorum. Her bloğunda emek görülen bir faction sunucu tutar. Elbette değişik etkinlikler düzenlemelisin. Kuru kuru faction tutmaz. Açacağın faction sunucunun TNT olmasa bile creeper patlaması açık olmalı. Raid aktif olmalı.
Dynmap ile baktığımızda kimin nereye claim attığı görülmeli.

Markete doğru düzgün eşya satılamamalı, Para çok değerli olmalı, Marketteki satın alabileceğimiz eşya sayısı az olmalı.
Daha önce hiç görülmemiş ilginç etkinlikler yapılmalı. Faction açacaksan zaten orta çağ temalı bir sunucu açacaksın diye düşünüyorum. Bu nedenle orta çağa uygun şeyler yapmalısın. Örneğin zırh güçlenmesine karşılık ağırlığı arttırabilirsin.
Tarımı olabildiğince canlandırmalısın. Arsalar gibi beleş araziler olmamalı.
Klan kurmak değerli olmalı. Önüne gelen kuramamalı. Seviyeler olmalı, ve yüksek bir seviyeye gelmeyen kullanıcılar klan kuramamalı.

Kullanıcılar ne üzerine uzmanlaşmak istediklerini seçmeliler. Örneğin ; Okçu - Mızrakçı - Kılıç ustası Örnekler çoğaltılabilir.
Class seviyesi de olmalı. Her classın ayrı bir seviyesi olmalı ve seviye atladıkça verdiğimiz extra hasar gibi şeyler artmalı.

Şimdilik bu kadar.
İçimi döksem 2. Sayfaya sığmaz maalesef. Eğer daha fazla bir şeyler duymak istersen bana özel mesaj yolu ile ulaşabilirsin.
Böyle insan gibi bir faction sunucu açacaksan herhangi bir skript isteğinde ise yardımcı olabilirim.
Çalışmalarımı görmek istersen de bana özel mesajdan ulaşabilirsin iyi forumlar ^.^
Bu işi gerçekten biliyorsun sanırım, kafanda ki şeyler tamda istediğim şeyler aslında.
şu an da 17 yaşındayım, 2-3 yıl önce bir sunucu açtığımda plan her zaman şuydu;
warp orman, warp arsa, warp hammadde ve kale temalı bir spawn.
şu an da ise düşünerek bir şeyler yapmak istiyorum, diğer sunuculardan farklı. Mesela zombilerin güçlü olduğu ve insanların zayıf olduğu, spawn'ın kale yerine bir mağra olması ve insanların evlerinin mağra da olması, bir kez zombi olanın bir daha insan olamaması ve iki türün savaşması gibi.
Herkesin yaptığı Faction'u kurmak istemiyorum, sunucunun kendine has bir hikâyesi olmalı bence.

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu işi gerçekten biliyorsun sanırım, kafanda ki şeyler tamda istediğim şeyler aslında.
şu an da 17 yaşındayım, 2-3 yıl önce bir sunucu açtığımda plan her zaman şuydu;
warp orman, warp arsa, warp hammadde ve kale temalı bir spawn.
şu an da ise düşünerek bir şeyler yapmak istiyorum, diğer sunuculardan farklı. Mesela zombilerin güçlü olduğu ve insanların zayıf olduğu, spawn'ın kale yerine bir mağra olması ve insanların evlerinin mağra da olması, bir kez zombi olanın bir daha insan olamaması ve iki türün savaşması gibi.
Herkesin yaptığı Faction'u kurmak istemiyorum, sunucunun kendine has bir hikâyesi olmalı bence.
Peki herhangi bir durumda bana özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Hocam çok uğraşırsanız tutar.

ilkeroyun2

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Lapisli fekşını ver oyuncuya bide p500 kesin tutar :/Ben emek sunucu açtım hard idye oynamadılar.