İntelden Nvidia kartına geçmiyor !

Cryss

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar,
Uzun zamandır minecraft oynamıyordum. Bugün yeniden indirdim fakat aşırı kasmaya başladı (4-5 fps) sonra heralde 1.8 ile gelen özellik ile F3 tuşuna bastığımda İntel HD Graphics Family çıkıyor.
NVIDIA denetim masasından ayarlar yapıldı (Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi,özel olarak minecraft ve java).
Sağ tıklayıp yüksek perf. seçsem bile yine de İntel ile açıyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Teşekkürler ^_^

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
ayni sorun bendede vardi oyuna sag tikla grafik işlemcisiyle çalistir de ve oradan nvidia seç yoksa driveri yüklemen gerek
nvidia 80fps
İntel 20fps
gerisini sen düsün :D

Cryss

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sanırım tam okumadınız zaten yapıyorum fakat o launcherı nvidia ile başlatıyor sanırım launcher dan play tuşuna basınca oyunu açıyor onu ben seçemiyorum direk oyunu açacak bir .exe uzantılı bir şey olsaydı dediğin gibi sağ tıklayıp nvidia seçebilirdim.
Driverlerın hepsi güncel.
Java güncel.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Sanırım tam okumadınız zaten yapıyorum fakat o launcherı nvidia ile başlatıyor sanırım launcher dan play tuşuna basınca oyunu açıyor onu ben seçemiyorum direk oyunu açacak bir .exe uzantılı bir şey olsaydı dediğin gibi sağ tıklayıp nvidia seçebilirdim.
Driverlerın hepsi güncel.
Java güncel.
Manuel olarak gecilmiyor mu?

Sent from my iPod using Tapatalk

mehmettaskin

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
O özel seçilen yerde JAVA logosu olacak kesinlikle seçince jawaw.exe çıkacak. Minecraft.exe'yi değil JAVA'yı seçeceksin.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
ayni sorun bendede vardi oyuna sag tikla grafik işlemcisiyle çalistir de ve oradan nvidia seç yoksa driveri yüklemen gerek
nvidia 80fps
İntel 20fps
gerisini sen düsün :D
bennimki dew
nvidia 1400 fps
intel ? fps
gerisini sen dusun

Cryss

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Manuel olarak derken minecrafta sağ tıklayıp yüksek performans seçiminden bahsediyorsanız yine olmuyor. Javaw.exe de özel olarak seçildi fakat yine de İntel ile açıyor... 3 gündür bu sorunla uğraşıyorum bıktım artık. İnteli devre dışı bırakınca ise ekran gidiyor. Ben yaparım diyecek varsa teamviewer verebilirim ama olabilecek her şeyi yaptım. Oyuna direk olarak giriş yapabilseydim yüksek perf. seçebilirdim ama launcher ile açıldığı için play tuşuna basınca oyunu kendisi açıyor.

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Yeni konu açmayıp direk bu konu altından sorunumu halledeyim dedim; bendede İntel'den Amd'ye geçmiyor.