İlk Geceniz Nasıldı + Hayatta Kalma Rehberi

ready22

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Pek Fazla hatırlayamasamda sanırım karlı bir biomda başlamıştım. Hemen bir kurta yaklaşıp oyunu çözmeye çalışırken kurta vurdum ! Ve o anda 7 kişilik bir kurt sürüsü üzerime dogru yürümeye başladı hemde gözleri kırmızıya döndü ! ve evet oracıkta öldüm.Sonradan rehber videoları izleyerek oyunu çözmeye başladım ve modlu minecraft oynamaya başladım.Her ne kadar zor bir oyun gibi görünsede insan çözünce oynuyor

Gelelim Hayatta Kalma Rehberine

İlk Olarak Bir Ağaca Kırılana Kadar Sol Tık Basılı Tutuyoruz Ve Bu Bize Bir Odun Küpü Kazandırır.Bu Odunu Resimdeki Şekilde Tahtaya Dönüştürüyoruz.

Unutmayın Her Odunun Tahtasının Rengi Farklıdır

Sonra O Tahtalardan Bir Çalışma Masası Yapacağız. Aynen Böyle

Sonrada Tahta Bloklarımızla Çubuk Yapacağız.

Sonrada Çubuklarımızı Kullanarak Çeşitli Aletler Yapabiliriz.

Örneğin Kazma , Balta vs. İşte Yapılma Resimleri.

İşte Bunlar Temel Aletler.

1- İlk Olarak Bir Dağ Bulup İçini Oyuyoruz.2-Orayı Küçük Sıgınağımız Olarak Kullanacağız İlerde Odundan Evde Yapacağız tabii ki.3-Kazdığımız Kırık Taşlarla Fırın Yapıyoruz.

4-Eğer Kömür Bulamadıysak Odun Kömürü Yapacağız.Tahtayı Fırının Alt Tarafına Odunu İse Üst Tarafına Koyarak Odun Kömürü Elde Edebiliriz.5-Çubuklarımızla Kömürümüzü Birleştirerek Meşale Yapalımki Sığınağımızın İçinde Yaratıklar Doğmasın.

6-Bulduğumuz Madenleri Fırının Üst Tarafına Kömürleri İse Alt Tarafa Koyarsak Madenimiz Maden Halinden Külçe Haline Dönüşür.
7-Fakat Her Madenin Kazılabilmesi İçin Farklı Malzemelerden Kazmalara İhtiyacımız Var Her Malzemeden Olan Eşyanın Dayanıklılığı Ve Hızı Farklıdır.
8-Taş Ve Kömürü Tahta Kazmayla Ve Diğer Kazmalarla Kazabiliriz.
9-Demiri Taş Kazmayla Kazabiliriz.
10-Elmas Ve Zümrütüde Demir Kazmayla Kazabiliriz.11-Nethere Gitmek İçin Gerekli Olan Madde Yani Obsidyeni İse Elmas Kazmayla Kazabiliriz12-Malesef Zümrütten Kazma Yapılamıyor.

Gelelim Yemek Kısmına
Bir hayvanı kılıcımızla keserek ondan et düşürebiliriz fakat menüde Kuzu Ve At eti YOK !
Etimizi Fırınımızda Pişirerek Daha fazla açlık doldurmasını sağlayabiliriz.Dikkat edin Zombiden düşen etleri yerseniz zehirlenebilirsiniz. Veya tavuk etini çiğ yersekte zehirlenme olasılığımız var. Ve Canımızın Dolması için yemek kısmının tamamen dolu olması gerek.

Rehberimizin Burada Sonuna Geldik Sizde Konunun Altına İlk Gecenizin Nasıl Geçtiğini Yazabilir Veya Unuttum Bir Şey Varsa Bana Hatırlatabilirsiniz. Nethere Gitmek İse Başka Bir Konuda Anlatacağım.