İlginç bilgiler

lokokop

Marangoz
En iyi cevaplar
0
EDİT: Beyler alıntı diyenler alın bakın https://forum.gamer.com.tr/konu/minecraft-bİlİnmeyenler.185859/ önceki konumun altına yeni bilgiler ekledim önceki konuyu okuyanlar isterseniz aşağılardan yeni bilgilerden başlayın isterseniz bilgileri tazeleyin ama salak saçma yorumlar yazıp beni sinirlendirmeyin. Beğenmeyen bari emeğe saygı göstersin
=>Endermanlar suya değerse canları azalır ve ışınlanırlar.
=>Kafanıza balkabağı takarsanız endermanlara vurmadıkça size saldırmazlar.
=>Endermanlarla savaşırken ayaklarına (diz seviyesinden aşağıya)
vurursanız ışınlanamazlar.
=>:creeper: :iskelet: Creeper iskelet tarafından öldürülürse müzik diski düşürür.
=>:koyun: Koyunlara elinizde boyayla sağ tıklarsanız koyunlar boyanır. (ve bu koyunu makasla keserseniz 1 boyayla daha fazla boyalı yün elde edersiniz.)
=>:creeper: Creeperlar kedilerden korkarlar ve kaçarlar.
=>:creeper: Creeperların üzerlerine yıldırım düşerse etraflarında mavi elektrik kalkanı oluşur ve daha güçlü patlarlar.
=>Köylülerin nufusunu köye kapı koyarak çoğaltabilirsiniz.
=>Köydeki köylüleri demir adamlar zombilerden korur.(en az 21 kapısı bulunan ev ve en az 16 köylünün yaşadığı köyleri)
=>Demir adamlar creeperlar köyü patlatmaması için onlara saldırmazlar.
=>:domuz: Domuzların üzerine yıldırım düşerse zombi domuz adam' a dönüşürler.
=>Köylü zombiye zarar iksiri attıktan sonra altın elma verirseniz titremeye başlar ve köylüye dönüşür.
=>Evcil köpeğinizin tasmasının rengini elinize istediğiniz renk boya alıp sağ tıklarsanız değiştirebilirsiniz.
=>Moblarla savaşırken kritik vuruş vurmak için zıplayıp yere düştüğünüz anda vurmalısınız.Ayrıca bir moba koşarak vurursak savurma etkisi yaratır.
=>İsim etiketine Dinnerbone ya da Grumm yazıp bir moba o ismi takarsanız mob ters döner.
=>İsim etiketine (1.7.4 itibariyle) jeb_ yazıp koyuna o ismi verirseniz koyun gökkuşağı renkleri arasında değişim yapar.
=>Süt içerseniz üzerinizdeki iksirin etkisi geçer.
=>Barut ve kağıt ile havai fişek yapabilirsiniz
=>Fırında bir şey pişirmek için kömür yerine lav koyarsanız 1000 saniye boyunca fırın çalışır (kömürde 80 sn blaze çubuğu 120 sn kömür bloğu 800 sn yanar)
=>Eğer açlığınız böyle
ise yemek yemekten çekinmeyin çünkü sizin görmediğiniz doygunluk barı var.
=>Yaratıklar şeffaf yada yarım blokların içinde canlanamaz.
=>Yaratıkların sesleri 16 blok öteden duyulabilir. Bu yaratıkların oyuncuyu görme menzili ile aynıdır. İstistna olarak Ghast(Hayalet) oyuncuyu 100 blok, Enderman'da 64 blok öteden görebilir.
=>Hız iksiri kullanılarak daha hızlı blok konulabilir.
=>Sizin başkasına saldıran köpeğinizin ona vurarak saldırmasını engelleyebilirsiniz.
=>Yağmur, balık yakalamayı kolaylaştırır.
=>Aktif TNT düşerek sadece 77 blok gidebilir, 77. blokta patlar.
=>Bir gün 14 dakikadır.
=>Ghast'lar kırıktaşları patlatamazlar.
=>Köpekleri Nether'a sokamazsınız.
=>Nether'de yürüdüğünüz 1 blok dünyada yürüdüğünüz 5 bloğa eşittir.Uzak yerlere gitmek için nether portal yolları yapabilirsiniz.
=>İskeletler Netherde %20 olasılıkla Wither Skelaton yerine doğabilirler.
=> - Karakteri tabelanın dışına çıkar.
=>Lav cehennemde 7 blok ilerlerken yeryüzünde 4 blok ilerler.
=>Olta ile tüm mobları kendinize çekebilirsiniz.
=>Ruh kumu blok olarak blokların en kısasıdır.Sandığı 1mm ile geçer.
=>Her mob vagona binebilir.
=>Düşmüş bir eşya hareket eden vagonu durdurabilir.
=>Normal zorluk derecesinde kadar aldığınız her zehir sizi öldürmez.Yarım kalp can bırakır.
=>Zor zorluk derecesinde zehirler 3,5 can alır ve sonunda sizi öldürür.
=>En Zor zorluk derecesinde moblar 15 blok ötede spawnlanabilir.
=>Zor zorluk derecesinde moblar 20 blok ötede spawnlanabilir.
=>Normal ve kolay zorluk derecesinde moblar 30-20 blok arasında spawnlanabilir.
=>Kızıltaş madeninin üzerinden geçmek kızıltaşı tetikler ve ışık yanar.Aynı zamanda enerji kaynağıdır.
=>Kılıçlar Enderdragon ile savaşırken dayanıklık harcamazlar (hasar almazlar) .
=>Piston yardımı ile demir veya kar golemi yapamassınız.Çünkü Java'da öyle bir kod yoktur.
=>Pistonlar tabelayı obsidyeni ve katman kayasını itemezler.
=>Patlayan TNT ye ok atarsanız ok geri sıçrar.
=>Nota bloğunun üstüne blok koyarak bass yapabilirsiniz.
=>Bir eşyayı ikincisi ile elinizde tamir etmek %10 bonus dayanıklılık verir.
=>Makaslar yünleri keserken dayanıklık harcamazlar (hasar almazlar) .
=>Kılıçla defans yaparken bir yeri kazabilirsiniz.
=>Creeper'ların Patlama Geri Sayımı, Eğer Örümcek Ağının Üzerinde İseler Daha Yavaş Geçer.
=>Koyuna 7 Kere Vurun, 8.'de İse Sol ve Sağ Tuşa Elinizde Makas Varken 1 Salise Ara İle Aynı Anda Tıklayın. 5 Yün Düşecektir.
=>Ruh Kumuna Toslayan Botlar Kırılmazlar.
=>Eğer Ruh Kumunu Bir Kapının Önüne Koyarsanız ve Kapının Üstünü Kaparsanız İçeriden Tek Geçişlik Bir Yol Yaparsınız.
=>Hiçbir Canavar Mantar Adasının Altında ve ya Üstünde Doğamazlar. Miselyum Engel Olur.
=>TNT Patlamaları, Lavı Alıp Götürür.
=>Kaktüsler Eşyaları Yok Eder.
=>Normal Çitler ve Nether Çitleri Birbirine Bağlanamazlar.
=>Yağmur Çok Küçük Bir Şans İle Kazanı Doldurabilir.
=>Balkabakları, Elmaslara Göre Bulunması Daha Zordur.
=>Pistonlar Her Tür Rayı Hareket Ettirebilir, Yapışkan Pistonlar İse Geri Çekebilirler.
=>Gümüşbalıkları Oyundaki En Küçük Zararlı Hayvanlardır.
=>Yarasalar Oyundaki En Küçük Hayvandır ve Pasiftir.
=>Köylülerin Yeşil Resmi Giysisi Vardır Ama Kullanılmamaktadır.
=>Zombiler vs gibi zararlı moblara patlayıcı iyileştirme iksiri atınca hasar alırlar.
=>Kapıyı yerden 1 blok yükseğe koyarsanız zombiler kapıyı kıramaz. (kapıyı dışardan koyun kapı içeri doğru açılsın.)
=>Creeper ve iskeletler arada cam olduğu sürece bir oyuncuyu göremez.(saldırmadığınız sürece)
=>Magma küpleri lavda yüzemez.
=>En küçük slimelar zarar veremez ancak en küçük magma küpleri zarar verebilir.
=>Eğer bir iskeletin altındaysanız iskelet size ok atınca kendini vurur.
=>Ruh kumunun üzerinde duran zombi ve iskeletler gün ışığında yanmaz.
=>Balkabağı bulmak elmas bulmaktan daha zordur.
=>Minecraft daki kediler yüksekten düşünce hasar almaz.

=>Herhangi 64 lük eşyayı(mesela 64 tane demir cevheri) eritmek 10 dakika ve 40 saniye sürer.
=>Eğer etrafınızı tek blok derinliğinde lav sardıysa bastığınız bloğa su kovasıyla sağ tıklayın bulunduğunuz bloktaki lav yok olur ve 4 yanınızda obsidyen oluşur. Yanmaktan kurtulursunuz.
=>Nether çiti ve normal çit birbirine bağlanmaz ve arasından çoğu mob geçemez ama siz geçebilirsiniz.

Son düzenleme:

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok açılıyor böyle konular. Yasaklanması lazım.

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Artık bunlar bilinmeyenler değil "bilinen ama bilinmediği sanılanlar."

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bana daha çok alıntı gibi geldi? Önceden açılan konulardan birinden kopyalanmış. Hatta yazısı "Turuncu ve Kalındı. Biraz da büyük."
Edit: Sonuna biraz bilgi eklenmiş gibi geldi.

lokokop

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Önceki konuyu da ben açmıştım onu kopyalayıp yapıştırdım ve sonuna yeni bilgiler ekledim bunları artık herkes biliyo diyenler sorun bakın kimden öğrenmişler ben yazmadan önce kimse bilmiyodu bunları resmen meslek sırrımı açıkladım 2 yılın emeği yatiyor bu konuda

LordTs

Umut
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Konunun Başına "Dev,Pro,Kaliteli" Koyunca ne oluyor ? :D Direk Minecraft bilinmeyenler yaz olmuyormu

lokokop

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Konuya bakacak olursan 5 10 tane maddeli değil 1 sayfa dolusu büyük bi konu

lokokop

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Güncelleme nasıl yapılıyo bilmiyorum bayadır foruma girmedim ztn bişe paylaşiyim dedim

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Güncelleme nasıl yapılıyo bilmiyorum bayadır foruma girmedim ztn bişe paylaşiyim dedim
Konu mesajına (ilk mesaj) gidiyorsun. Altta düzenle diye bir seçenek çıkıyor. Yeni bilgileri en alta koyup kaydediyorsun. Yorum olarakta "Yeni bilgiler eklendi, güncel" yazabilrsin. (eğer son mesaj çok eski değlise yoksa hortlatma olur ve uyarı alırsın)

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bana kimden öğrenmişler diyosun bu konunun 100.açılışı falan herkes ezberledi bunları ne meslek sırrı ya? oyuna yeni başlayanlar bile biliyor artık. Bir yerlerden alıntı yapıp 2-3 madde sallayıp bilinmeyenler diyorsunuz. Eğer bilinmeyen şeyleri yazcaksanız kimsenin yazmadıklarını yazın

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
açlık barı böleyse yemek yemekten çekinmeyin demişsin ben oyunda baya ilerledikten sonra biftek yemek için 4 tane açlığımın olmasını bekliyorum israf olmasın gene aynı hesaba geliyor ne kadar canım dolmazsada artık zaten gelişince gerek kalmıyoda israf olmasın :D

lokokop

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bana kimden öğrenmişler diyosun bu konunun 100.açılışı falan herkes ezberledi bunları ne meslek sırrı ya? oyuna yeni başlayanlar bile biliyor artık. Bir yerlerden alıntı yapıp 2-3 madde sallayıp bilinmeyenler diyorsunuz. Eğer bilinmeyen şeyleri yazcaksanız kimsenin yazmadıklarını yazın
sövmemek için kendimi tutuyorum yeni hesap açmaya ugrasamam
size bilgi gösterende kabahat senin gibi kendini bir şey zannedenler okuyo ben yarısını biliyom fln filan hepsini biliyom diyo
qardaş bu konu eski olabilir 2 tane bilinmeyen konusundan alıntı var bu konuda konuların 1 i benimdi biri de TehPostman diye bi adamın konusundan güzel olanları alıntı yaptım ve yeni bilgiler ekledim sen biliyosan önceden okumuş görmüşsün okumayan görmiyen de var konu arşive düştü diye bilgiler ekleyip yenisini yazdım ilk satırlar bilindik gelmiş herhalde eskidi artık çoğu kişi biliyo sonra konunun tamamını okumadan mesaj yazıyo

Son düzenleme:

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sövmemek için kendimi tutuyorum yeni hesap açmaya ugrasamam
size bilgi gösterende kabahat senin gibi kendini bir şey zannedenler okuyo ben yarısını biliyom fln filan hepsini biliyom diyo
qardaş bu konu eski olabilir 2 tane bilinmeyen konusundan alıntı var bu konuda konuların 1 i benimdi biri de TehPostman diye bi adamın konusundan güzel olanları alıntı yaptım ve yeni bilgiler ekledim sen biliyosan önceden okumuş görmüşsün okumayan görmiyen de var konu arşive düştü diye bilgiler ekleyip yenisini yazdım ilk satırlar bilindik gelmiş herhalde eskidi artık çoğu kişi biliyo sonra konunun tamamını okumadan mesaj yazıyo
Bak minecraft'ın doğal olaylarını bilnimeyenler diye yazıyorsun.Bunun neresi bilinmiyor? Seyrek belki 1 yada 2 tanesini 5 yaşındaki kardeşlerimiz bilmiyordur.Amacımız kavga çıkarmak değil yoksa uyarı yiyeceğim. Ama söylemedende edemeyeceğim. Ben kendimi bir şey sanmıyorum. Siz kendinizi bir şey sanıyorsunuz. "Minecraft BiLinMeyNler" diye konu açıyosun altına 1-2 diğerlerinden alıntı yap oh tamamdır. Minecraftta bilinmeyenler diye bir şey kalmadı çünkü suyunu çıkardınız!