Minecraft Bukkit Server Kurmak [ 1.5.2-r0.1 ] [ 8 Adımda ] [ Geniş Anlatım ]

Granmorch

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Anlatım Bölümü (Detaylı)
  1. İlk olarak şu siteden CraftBukkit'in (1.5.2-R0.1) versiyonunu indiriyoruz.
  2. Daha sonra boş bir klasör oluşturuyoruz ve içine "craftbukkit-1.5.2-R0.1.jar" dosyasını atıyoruz.
  3. Ardından bir not defteri açıyoruz ve içine şu yazıyı kopyala yapıştır yapıyoruz: java -Xms1024M -Xmx1024M -jar craftbukkit-1.5.2-R0.1.jar -o true PAUSE
  4. Daha sonra not defterini klasörün içine "Başlat.BAT" olarak kaydediyoruz. Ama kaydetmeden önce "Tüm Dosyalar" butonuna tıklayarak kaydediyoruz.
  5. Ardından "Başlat.BAT" adlı dosyayı çalıştırıyoruz ve klasörümüzün içine sunucu (server) dosyalarını yüklemeye başlıyor.
  6. Daha sonra "server.properties" isimli dosyanın içine giriyoruz. Dosyanın içinde sadece iki tane yeri değiştirmemiz gerekiyor. Bunlardan ilki "server-ip=" yazan yer. Buraya "Hamachi IP Adresinizi" yazın. Daha sonra aşağıda "online-mode=true" yazısı var. Onu "online-mode=false" yazısı ile değiştirin ve ardından kaydedin.
  7. Ardından "Başlat.BAT" dosyasına sağ tıklayın ve "Düzenle / Edit" adlı butona tıklayın. Oradaki yazıyı bu yazıyla değiştirin ve kaydedin: java -Xms1024M -Xmx1024M -jar craftbukkit-1.5.2-R0.1.jar -o false PAUSE
  8. Daha sonra "Başlat.BAT" dosyasına tıklayarak sunucunuzu çalıştırabilirsiniz. "Plugins" isimli klasöre ise sunucu (server) pluginlerini koyabilirsiniz.
Ekstra Bilgi ("Harita Değiştirmek") :
  • İlk olarak sunucu (server) klasöründe üç tane "world" dosyası göreceksiniz. Onları silin ve istediğiniz harita klasörünü oraya koyun ve koyduğunuz dosyanın ismini "world" olarak değiştirin. (Daha kolay olması için.)
Yararlıysa lütfen "+ 1 beğeniyi" fazla görmeyin. Yazmak için çok uğraştım.​
Not: Arkadaşlar emoteler yüzünden "- 1" (boşluksuz) yazılması gereken yerler -1 diye görünmüş. Lütfen dikkatli olunuz.​

DarkCreperr

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
olmuo kardeş sen bna hazir bukkit 1.5.2 dosyalarini versen ??? :)

Where iS My Creeper

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
java nın versiyonu kaç[DOUBLEPOST=1371048340,1371048175][/DOUBLEPOST]söle veriyim

TiqyxP

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
kardeşim ben dedgin her şeyi yaptım ama bşalt dosyasını açamıyorum açılıyo 1sn sorna kapanıyo 1 çözümü vamrı bunun

ilkay2000

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
kardeşim ben dedgin her şeyi yaptım ama bşalt dosyasını açamıyorum açılıyo 1sn sorna kapanıyo 1 çözümü vamrı bunun

FollowAngel

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
aga
bende eror dio
team vieverden yaparmısın bana ulaşıp[DOUBLEPOST=1371560086,1371558638][/DOUBLEPOST]Galiba Metin belgesi yapamıyorum
Bana Metin belgesi atarmısınız
http://youtu.be/TUbEOsEFic8

emir_123456

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ama başlatı kurduktan sonra acinca 1 sn sonra kapanio kuramadim ki team wieverden yapacak

death1369

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
arkadaşım baştan kur yanlış kurmuş olabilirsin
Yanlış bilgi verme kardeşim!!!!!
çözüm bu: adı hepsini sil ama craftbukkit-1.5.2-r1.0.jar adlı kasörü silme onun adını craftbukkit yap yeniden aç dosyalar gelicek yine
ve sonra yine 3.adımdan devam et ama bu sefer başlat.bat yapma adı onun yerine craftbukkit.bat yap
ve 7.adımı yapma onu geç :D işe yaramaz o :D
YANİ BU 1 SN AÇILIP KAPANIO SORUNUNU HALLEDER İSİNİZE YARADİYZA BEGENİN :)

Reix

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben girdim arkadaş giremedi