Kızıltaş Dükkanı (zencimusa Farkıyla)

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
İşte yeni projem, kızıltaş dükkanı. Eşyaları 5 çeşit para ile alabilirsiniz: demir, altın, lapis, yakut ve elmas. Makinede para tespit eden bir bölüm attığınız paranın değeri kadar parayı toplam paraya ekler. Bir şey satın almaya çalıştığınızda almaya çalıştığınız şeyin değeri toplam paradan çıkarılır ve eğer almaya çalıştığınız şeyin değeri daha azsa, makine size onu verir. Eğer değilse, eşyayı alamazsınız ve toplam para değişmez. Eğer makineyi farklı bir eşya atarak kandırmaya çalışırsanız anlar ve size iade eder. Makinede bir set ekleyici, iki set çıkarıcı kullandım. Ulaşabileceğiniz maksimum para 511 TL'dir. İkilik kodluk onluk tabandan onluk tabana çeviriciler çok büyük olabilir; ama bolca alan olması nedeniyle bizim için sorun teşkil etmiyor. Para tespit edicideki paraların %90'ı geri dolduruluyor; fakat bazen fırlatıcı parayı azıcık sola fırlatabilir. Bu da uzun bir kullanım süresinden sonra fırlatıcıları yenilemeniz gerektiği anlamına gelir. Büyük sayılarla sorun yaşıyorum. Makine çok hassas bir zamanlama üzerine kurulu olduğu için bazen yanılabiliyor. Yani şimdilik indirme linki yok :(

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
:)peki çay ocağı felan yamayı düşün dün mü hani çırak gönderilir yani olum bize 2 çay kap gel tipi tahmin ediyim onun içinde ultra işsiz olamn lazım

Tario76

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eline sağlık.

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
:)peki çay ocağı felan yamayı düşün dün mü hani çırak gönderilir yani olum bize 2 çay kap gel tipi tahmin ediyim onun içinde ultra işsiz olamn lazım
Aslında iyi bi fikir verdin bana. Yanında bir tane içinde sandık olan vagon olacak. İstediğin eşyanın butonuna ve sayısına basacaksın sana getirecek :D Yakında yaparım belki.

Marluck

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Senin diğer icatlarını da görmüştüm(Hesap makinesi,Döviz bürosu vb.) ağzım açık kalmıştı bu da harika devamını bekliyoruz :D

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Senin diğer icatlarını da görmüştüm(Hesap makinesi,Döviz bürosu vb.) ağzım açık kalmıştı bu da harika devamını bekliyoruz :D
Devamı da gelecek. Spoiler olacak ama, f(x)=ax^n+bx^(n-1)+........+cx+d şeklindeki bir fonksiyonun grafiğinin nasıl çizileceğini öğrendim. Tabi en fazla parabol olur ama becerebilirsem parabol ve doğru çizebilen bir grafik makinesi yapabilirim. Dediğim gibi hesap makinesinin de nasıl yapılacağını yazın anlatacam. Çok güzel projelerim var kafamda.

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Beyler ölü gibisiniz kimse bakmıyor mu buraya?

TheGreey

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
para üstünü veren bir şey ekleyebilirsin :)

CubeSword

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bunu 20x20 bir alana sığdırayımmı

CubeSword

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bunu 20x20 bir alana sığdırabilrim ama bunun kadar özellikli olmaz