Mineliyum - Krallığını ayakta tutabilecek misin?

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
abi ben bu server ı anlamadım
arkadaş lapissiz ham maddesiz dedi anında kanatlandım
iyi güzel server a girdik işte 50k klan kurma parası tmm eyvallah zorlu olsun demişsiniz anlarım
market fiyatları biraz saçma olmuş ve pek bi içeriği yok tmm oda zorlu anlarım
madene indik filan baya abanıyoruz
sonra lap bi kick yedim ve vip oyuna girmiş bak hele :D
vip oyuna giriyor normal bi oyuncu oyundan atılıyor bunu dile getirdiğimde ise vip almak için başka bi neden daha diye cevap geldi
bu bildiğimiz ayrımcılıktır sizin orada ne derler bilmem ama biz yıllardır ayrımcılık deriz
sonrakine geçelim
bir klana girmek için en az 10k ya sahip olmamız gerekiyor aksi halde bi klana katılamıyorsun
hadi desen ki klana girmek için ödeme yapman lazım anlarım da 10k nedir abi (sanırsam 10k sende kalıyor sadece 10k ya ulaşmış olman gerekiyor en azından öyle umuyorum)
ki klasik faction pluginin de davet paralıdır bu parada klan bankasından kesilir
yanı sıra klasik faction komutları da yok hatta birçok komut yok
mesela /who yok ben server da kaç kişi var diye çıkış mı yapmam lazım ?
/m ve /r özel mesajlaşma komutları klasiktir bunlar /r ile gelen mesaja cevap atarsın ama bu koy illa /öm nick şeklinde yazman lazım
tmm türkçe komutlar kullanırsınız da birçok oyuncu ingilizce ve klasik komutlara alışkın
ben klan evine gitmek için illa uzun uzun /krallık başlangıçevi gibi bir şey mi yazmam lazım abi :/
koy /f home bitsin
sonra market
normal bi market olsa eskisi gibi tabelalara tıklasak güzel olmaz mı yarım saat 16 16 16 eşya satmak çok sıkıcı
+ oyunda pazar sistemi var mı onu bile bilmiyorum 3 4 defa yazdım cevap alamadım
hadi onu geçtim en azından oyuna bir kaç RPG öğesi ekleyin MMO RPG olsun da demiyoruz ki ufak bir şey olsun :D
klan veya lonca yerine krallık demek pekte RPG havası katmıyor

eee başka
la söyleyeceklerimi unuttum :D
neyse sonlandırayım bari
bu yorumu olumsuz olarak algılamayın
bildiğimiz klasik bi faction istiyorum klasik komutları olan menü gibi tuaf bir şey olmasın
minecraftın bi arayüzü olsa oraya atarsın filen anlarım da oda yok menü yaz seç imleç ortaya geri gelsin sonra tekrar seç ve 1 saniyelik işi uzatıyoruz :/

hatta isteyin sabahtan akşama kadar tavsiye vereyim :D
RPG de ise daha abazan tavsiyeler verebilirim :D

Son düzenleme:

iboyldz

#OlymposBT[Çırak]
En iyi cevaplar
0
iyi güzel server a girdik işte 50k klan kurma parası tmm eyvallah zorlu olsun demişsiniz anlarım
vip oyuna giriyor normal bi oyuncu oyundan atılıyor bunu dile getirdiğimde ise vip almak için başka bi neden daha diye cevap geldi
bu bildiğimiz ayrımcılıktır sizin orada ne derler bilmem ama biz yıllardır ayrımcılık deriz
sonrakine geçelim
bir klana girmek için en az 10k ya sahip olmamız gerekiyor aksi halde bi klana katılamıyorsun
hadi desen ki klana girmek için ödeme yapman lazım anlarım da 10k nedir abi (sanırsam 10k sende kalıyor sadece 10k ya ulaşmış olman gerekiyor en azından öyle umuyorum)
ki klasik faction pluginin de davet paralıdır bu parada klan bankasından kesilir
/m ve /r özel mesajlaşma komutları klasiktir bunlar /r ile gelen mesaja cevap atarsın ama bu koy illa /öm nick şeklinde yazman lazım
tmm türkçe komutlar kullanırsınız da birçok oyuncu ingilizce ve klasik komutlara alışkın
ben klan evine gitmek için illa uzun uzun /krallık başlangıçevi gibi bir şey mi yazmam lazım abi :/
koy /f home bitsin
sonra market
normal bi market olsa eskisi gibi tabelalara tıklasak güzel olmaz mı yarım saat 16 16 16 eşya satmak çok sıkıcı
+ oyunda pazar sistemi var mı onu bile bilmiyorum 3 4 defa yazdım cevap alamadım
hadi onu geçtim en azından oyuna bir kaç RPG öğesi ekleyin MO RPG olsun da demiyoruz ki ufak bir şey olsun :D

eee başka
neyse sonlandırayım bari
bildiğimiz klasik bi faction istiyorum klasik komutları olan menü gibi tuaf bir şey olmasın
minecraftın bi arayüzü olsa oraya atarsın filen anlarım da oda yok menü yaz seç imleç ortaya geri gelsin sonra tekrar seç ve 1 saniyelik işi uzatıyoruz :/

Server bir towny yani krallık sunucusu o yüzden faction pluginine ihtiyac yok bir krallığa girdiğinizde 10k cp sizde kalıyor almıyor ama girmek için lazım , markette tabela olsa yarım saat oraya gitceksiniz evet haklsıınz ama oturduğun yerden satmakta iyi ama eklensin bu 64'lük satma veya hepsini satma :D

L

LifeTaker

Ziyaretçi
sonrakine geçelim
koy /f home bitsin
sonra market
hadi onu geçtim en azından oyuna bir kaç RPG öğesi ekleyin MO RPG olsun da demiyoruz ki ufak bir şey olsun :D

eee başka
neyse sonlandırayım bari

Ben cevap vereyim :D
1.si kick olayını hypixel gibi sunucular da yapıyor ama orada anlayışla karşılanıyor. En azından bu sunucuda p4 p5 ya da edit item gibi uçuk şeyler yok, adil rekabet var :D Bu arkadaşlar da sunucu parasını çıkartmak durumundalar. Ki arkadaştan öğrendiğim kadarıyla daha vip satışı bile olmamış, yani sizin yerinize giren başka bir admin :)
2.si birkaç harf basmanın nesi zor anlamadım zaten kullanıcının adının 1-2 harfini yazıp taba bassanız adamın adı geliyor :)
3.sü sethome komutu var ve ./home yazınca yine gidebilirsiniz eve :)
4.süne katılıyorum 16 şar olarak satmak yorucu
5.si sunucu daha betada anlayış göstermek lazım ki pazar sistemi betadan sonra gelecek diye biliyorum
6.sı şu an bile oyuncular oyuna alışmakta zorluk çekiyor yeni şeyler eklemenin doğru olacağını düşünmüyorum
Son olarak eleştirini dikkate alacaklarını düşünüyorum ama tek bir maddesi dışında geri kalan şeylere katıldığım söylenemez :D Sunucuya ilk gün girip senin gibi düşünen arkadaşlar şu an çok mutlular hatta az önce chatte birisi ''Ortam çok güzelmiş la :D'' yazdı :)
İyi forumlar
ha bu arada illa krallığa girmek için 10k cp ye ihtiyacınız yok, ana krallıklara da katılabiliyorsunuz.

MegaPlay

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle VIP satışlarının henüz başlamadığını dile getirmek istiyorum. Sanırım OP'u olan yetkililer oyuna girdiğinde Bukkit'in kendi özelliğiyle bazı kişiler oyundan atılıyor.:D
(sanırsam 10k sende kalıyor sadece 10k ya ulaşmış olman gerekiyor en azından öyle umuyorum)
10.000 CP oyuncuda kalıyor. Orada CP'nin işlevi oyuncunun belli bir süreçten geçmesi, direkt olarak bağımsız krallığa girmemesi.
koy /f home bitsin
Sunucunun temel birkaç eklentisi (Authme, NoCheatPlus v.b) dışında tüm skript ve eklentileri ben ve @ZekiKos tarafından yazıldı. Dolayısıyla bukkitte yazılan eklentilerin kopyasını yazmak zorunda değiliz, elbette kendimize özel komutlarımız olacak. Oyuncular klasik komutlara alışmış olabilir ama her sunucunun kendine has oynanışı olmalıdır bana göre. :)
Adı üstünde sunucumuz bir towny(krallık) sunucusudur, RPG değil. Krallık sunucusu olduğu için RPG havası katma gereksinimi hissetmedim şu ana kadar. :D

Diğer konularda size kesinlikle katılıyorum. Gerek komutların uzunluğu, gerek ticaret sisteminin yokluğu, gerek diğer şeylerin eksikliği. Ama unutmayın, beta sürecindeyiz. :D
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. :)[DOUBLEPOST=1435416645,1435350621][/DOUBLEPOST]Konu günceldir.

Son düzenleme:

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle VIP satışlarının henüz başlamadığını dile getirmek istiyorum. Sanırım OP'u olan yetkililer oyuna girdiğinde Bukkit'in kendi özelliğiyle bazı kişiler oyundan atılıyor.:D

10.000 CP oyuncuda kalıyor. Orada CP'nin işlevi oyuncunun belli bir süreçten geçmesi, direkt olarak bağımsız krallığa girmemesi.

Sunucunun temel birkaç eklentisi (Authme, NoCheatPlus v.b) dışında tüm skript ve eklentileri ben ve @ZekiKos tarafından yazıldı. Dolayısıyla bukkitte yazılan eklentilerin kopyasını yazmak zorunda değiliz, elbette kendimize özel komutlarımız olacak. Oyuncular klasik komutlara alışmış olabilir ama her sunucunun kendine has oynanışı olmalıdır bana göre. :)

Adı üstünde sunucumuz bir towny(krallık) sunucusudur, RPG değil. Krallık sunucusu olduğu için RPG havası katma gereksinimi hissetmedim şu ana kadar. :D

Diğer konularda size kesinlikle katılıyorum. Gerek komutların uzunluğu, gerek ticaret sisteminin yokluğu, gerek diğer şeylerin eksikliği. Ama unutmayın, beta sürecindeyiz. :D
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. :)[DOUBLEPOST=1435416645,1435350621][/DOUBLEPOST]Konu günceldir.
beta olduğu için işsiz gibi yazdım zaten :D
temiz bi server bulmuşum sonunda yorum yazmadan duramam :D zaten forumdaki serverları eleştirmeyi bıraktım tonla ergen var düzgünce yorum yazıyorsu çok biliyorsan kendin yap diyorlar :/
ciddiye alıp cevapladığınız için ben teşekkür ederim[DOUBLEPOST=1435503656][/DOUBLEPOST]

-----

ve harika öyle bi saçmalıkla karşılaştım ki cidden hala sövüyorum -,-
klan için olan yerde inşa yasak ve bir şey de kırmak yasak
ya cidden bu nasıl bi sistem defalarca adminlere seslendim 5 6 defa ben yazdım bir kaç defa da arkadaşım yazdı sonuç takan olmadı
inşa kapalı ne demek abi hadi onu geçtim ben bi klana saldırır ken ne yapacağım ?
bug kullanıp mı saldırıcaz klana nasıl giricez ?
PvP içinde başlangıç noktasında bekleyelim paso güvenli alana gir çık yapalım
kesin TNT de kapalı cidden bi klana nasıl saldırıcaz çok merak ediyorum
adamlar yüksek duvarların içinden bize ok atar bizde poz veririz filan

bunun beta ile ilgisi bile yok başlı başına sorunlu bi sistem

Son düzenleme:

MegaPlay

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
beta olduğu için işsiz gibi yazdım zaten :D
temiz bi server bulmuşum sonunda yorum yazmadan duramam :D zaten forumdaki serverları eleştirmeyi bıraktım tonla ergen var düzgünce yorum yazıyorsu çok biliyorsan kendin yap diyorlar :/
ciddiye alıp cevapladığınız için ben teşekkür ederim[DOUBLEPOST=1435503656][/DOUBLEPOST]

-----

ve harika öyle bi saçmalıkla karşılaştım ki cidden hala sövüyorum -,-
klan için olan yerde inşa yasak ve bir şey de kırmak yasak
ya cidden bu nasıl bi sistem defalarca adminlere seslendim 5 6 defa ben yazdım bir kaç defa da arkadaşım yazdı sonuç takan olmadı
inşa kapalı ne demek abi hadi onu geçtim ben bi klana saldırır ken ne yapacağım ?
bug kullanıp mı saldırıcaz klana nasıl giricez ?
PvP içinde başlangıç noktasında bekleyelim paso güvenli alana gir çık yapalım
kesin TNT de kapalı cidden bi klana nasıl saldırıcaz çok merak ediyorum
adamlar yüksek duvarların içinden bize ok atar bizde poz veririz filan

bunun beta ile ilgisi bile yok başlı başına sorunlu bi sistem

Krallık arazisi ile ilgili oluşan problem yazdığım skriptteki birkaç kodun eksikliğinden kaynaklı. Bugün sorunu çözmeye yöneldim ve büyük kısmını çözdüm. Betaya kadar tamamen sorunsuz bir sistem olacak. :) Krallığa saldırı düzenleme konusunda tamamen hak veriyorum. Sunucuyu towny yapacak en büyük özelliklerden birisi eksik. Onun için de çok güzel fikirlerimiz var. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var.
Tabletten yazıyorum, hata yaptıysam özür dilerim.

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Krallık arazisi ile ilgili oluşan problem yazdığım skriptteki birkaç kodun eksikliğinden kaynaklı. Bugün sorunu çözmeye yöneldim ve büyük kısmını çözdüm. Betaya kadar tamamen sorunsuz bir sistem olacak. :) Krallığa saldırı düzenleme konusunda tamamen hak veriyorum. Sunucuyu towny yapacak en büyük özelliklerden birisi eksik. Onun için de çok güzel fikirlerimiz var. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var.
Tabletten yazıyorum, hata yaptıysam özür dilerim.
yav bir kaç harf hatasının önemi olmaz
hazır gelmişken bi sorun daha yazayım :D
öncelikle şu faction plugini gerçekten kullanışsız onun yerine bildiğimiz klasik factions plugini yükleseniz ya
bunda ne harita var ne mod yapımı nede title hatta klandan çıkan üye hala üye olarak gözüküyor
ve nedense başka klana girince bildirim geliyor

yanı sıra klandan çıkan üye sağolsun birini klan arazisine çekmiş ve o kişide home almış :/
şahsen bi anda gelecek diye tırsıyorum bunun homunu kaldırma şansımız var mı ?
hatta o chunk daki tüm home ları

-Edit
Bonus sorun :D
chat çok sorunlu daha doğrusu biraz düzeltilmesi gerekli
öncelikle global ve çevre için konuşma olmalı
faction ve ittifaklar içinde chat kanalları ve normal chatten ayırt etmek için farklı bi rengi olmalı
özel mesajlaşmanın renkleri iyi fakat admin isimleri de kırmızı olunca biraz karışıyor

-Edit
clearlag plugini köylüleri siliyor mu ?
ona göre köylü yetiştirmeye başlayacağım
* TP olduğumuzda çevredeki tüm entityler yok oluyor buna köylüler ve hayvanlar dahil mi ?

Son düzenleme:

LordTs

Umut
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
öncelikle şu faction plugini gerçekten kullanışsız onun yerine bildiğimiz klasik factions plugini yükleseniz ya
bunda ne harita var ne mod yapımı nede title hatta klandan çıkan üye hala üye olarak gözüküyor

yanı sıra klandan çıkan üye sağolsun birini klan arazisine çekmiş ve o kişide home almış :/
şahsen bi anda gelecek diye tırsıyorum bunun homunu kaldırma şansımız var mı ?
hatta o chunk daki tüm home ları

-Edit
Bonus sorun :D
chat çok sorunlu daha doğrusu biraz düzeltilmesi gerekli
öncelikle global ve çevre için konuşma olmalı
faction ve ittifaklar içinde chat kanalları ve normal chatten ayırt etmek için farklı bi rengi olmalı
özel mesajlaşmanın renkleri iyi fakat admin isimleri de kırmızı olunca biraz karışıyor

-Edit
clearlag plugini köylüleri siliyor mu ?
ona göre köylü yetiştirmeye başlayacağım
* TP olduğumuzda çevredeki tüm entityler yok oluyor buna köylüler ve hayvanlar dahil mi ?
Global ve çevre içi konuşma fiktine hak veriyorum

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Bir kere sunucu faction değil. Fikirlerini ona göre belirt. Yoksa sunucunun ne farkı kalır? Her eklentinin başlangıçta sorunları olur. Hergün yeni bir bug gideriliyor. Yani bizler birnevi beta testerleriz. Emin ol en kısa zamanda daha müthiş olacak.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir kere sunucu faction değil. Fikirlerini ona göre belirt. Yoksa sunucunun ne farkı kalır? Her eklentinin başlangıçta sorunları olur. Hergün yeni bir bug gideriliyor. Yani bizler birnevi beta testerleriz. Emin ol en kısa zamanda daha müthiş olacak.

iyide sonuçta faction plugini ile aynı sadece daha kullanışsız sadece adı ve kullanım mantığı değişmiş ki ondada ufak bi bug buldum üye klandan çıktığı halde üyeler kısmında gözüküyor
ve server faction değil tmm ama faction ile arasında pek bi fark yok

MegaPlay

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer factions plugini sunucuda kurulu olsaydı fikirlerimizi rahatça yansıtmakta zorlanırdık. Bir sürü yenilik gelecek ve yazmış olduğum krallık sistemini temel alan yenilikler olacak. Ufak hatalara o kadar takılma :) @TheTurkMen 'in dediği gibi her gün yeni bir hata gideriliyor. Çok kullanışlı bir hal alacak bundan şüphen olmasın. :)

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer factions plugini sunucuda kurulu olsaydı fikirlerimizi rahatça yansıtmakta zorlanırdık. Bir sürü yenilik gelecek ve yazmış olduğum krallık sistemini temel alan yenilikler olacak. Ufak hatalara o kadar takılma :) @TheTurkMen 'in dediği gibi her gün yeni bir hata gideriliyor. Çok kullanışlı bir hal alacak bundan şüphen olmasın. :)
ben el alışkanlığından faction yazıyorum orası ayrı da en azından factions plugini kadar kullanışlı bir şey olsun
mesela ikinci bi yetkili atama ve factions haritası haritada claim atılan yerleri gösteriyordu çok önemli değil ama kullanışlıydı
sonra /f who komutu vardı açık üyeler kapalılar klan puanı düşman ittifak bunlar en basit şeyler ve harbiden bunlar olmayınca çok tuaf oluyor

WirherSS

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Serverin towny ile hiçbir alakası yok sizinki bildiğin faction/survival gerçek townyde 4 krallık olur bu krallıklara pvp ile yada oylarla KRAL belirlenir ve bu krallıklara özel arsalar verilir tabi isimlerine uygun olarak örnek ATLANTİS adlı krallık varsa bu krallık su altında olur krallıktaki üyeler için kiralayabilcekleri evler olur bu kiraları isterseler toplu verirler isterseler günden güne haftadan haftaya yani anlıcağınız sizin serveriniz TOWNY değil boşuna milleti kandırmayın :)

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Serverin towny ile hiçbir alakası yok sizinki bildiğin faction/survival gerçek townyde 4 krallık olur bu krallıklara pvp ile yada oylarla KRAL belirlenir ve bu krallıklara özel arsalar verilir tabi isimlerine uygun olarak örnek ATLANTİS adlı krallık varsa bu krallık su altında olur krallıktaki üyeler için kiralayabilcekleri evler olur bu kiraları isterseler toplu verirler isterseler günden güne haftadan haftaya yani anlıcağınız sizin serveriniz TOWNY değil boşuna milleti kandırmayın :)
Tabii bütün pluginler havadan geliyor [emoji17]
Server betada ve gün geçtikçe yeni eklentiler yazılıyor. Ayrıca illa ki senin dediğin gibi olmak zorunda değil. Her towny sunucunun kendine has özellikleri vardır. Milleti kandırmak mı ? Oynadığın townyler 1 günde oluşmadı değil mi?

Son düzenleme: