CPU'nun nedeni ne olabilir ?

Punb

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar 8 gb vds var serverim daha 45-50 kişideyken tps 15-16 ve bazenleri 5'e düşüyor cpu şişiyor nedeni nedir ?

Resimler:

M

MUHDE

Ziyaretçi
*İşlemci paylaşımlı olabilir
*Sunucu sadece tek çekirdeğe yükleniyor olabilir
*Plunginlere bağlı olarak tps düşüşü olabilir
*Açılan server sunucusundaki ayarlar hatalı olabilir

Punb

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
*İşlemci paylaşımlı olabilir
*Sunucu sadece tek çekirdeğe yükleniyor olabilir
*Plunginlere bağlı olarak tps düşüşü olabilir
*Açılan server sunucusundaki ayarlar hatalı olabilir
Aldığım firma paylaşımlı değil diyo ve hatalı desem adam artik küfredecek bana + başka serverler üzerinde denedim ayni firmada gene aynı olay oldu çözemedim bi türlü başka firmanın vds sinde denediğimde olmamıştı ama böyle şeyler.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ahmet hocamla bende tam bir çözüm bulamadım.
Bir iki log isteyebilirim senden Furkan.

Punb

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
toplam işlemci hızını biliyormusun? paylaşımı kapatmış olabilir ama işlemciye limt koymuştur.. belki 2sanal 2fiziksel çekirdekten sadece 2-3 ghz kullanma limiti koymuştur.. ne kadar verildiğini bilemezsin... sen o işlemcilerin hepsi sana aitmiş gibi görürsün.. ama aslında sanallaştıtırken limit koyulmuştur..

buda örnek..aslında 4 işlemci verdiğim bu makinada 7ghz işlemci koyabilirdim ama alttaki limit seçenegini ve reservationu kilitleyip bu şekilde gösterebiliyorsun.. 7 ghz kullandıgını sanıp 3 ghz bile verebilirsin.(bu benim test sunucum). ama şöyle bir durum var 90 pluginli bir sunucu 10 15 kişide 5 ghz işlemci stoguyla %20 ye çıkıyor.seninkinin kasıyor olması sanırım teorimi destekliyor... hesabını sende yapabilirsin..
ha tabi benim politikama aykırı .. zahmet edip makinaya girip resim çektim bana yapmaya çalıştıklarına rağmen -_-.. beğeni tuşuna basarsan sevinirim
Hakli olabilirsin :/

Punb

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
gerçek bu..
vps şirketlerinin temel para kazanma yöntemi tek büyük bir makina alıp sanallaştırıp vermektir.. Mesela örnek verelim.
http://www.ovh.ie/dedicated_servers/enterprise/2014-SP-128.xml
128 gb lık 6 çekirdekli bu makine.. 1 çekirde 3.9 ghz .. sanalları saymadık.. 8-8 bölelim ramleri satalım.. müşteri başına ne kadar işlemci düştü..
(orta okuldaki alinin 10 tane bilyesi varmış sorusuna döndü olay) 24ghz toplamda.. ne kadar düştüğünü hesapla buradan.. başka bir model daha burada da var 16 core 3.4 ghz bir makina olursa o zaman müşteri başına vds sistemiyle 3.4 ghz verebiliyorsun ..ki ben 3 ghz zi 3gb servera veriyorum.. anca yetiyor..
minecraft ramden çok işlemci istiyor.. oyuncu sayısı arttıkca artan şey işlemci kullanımı oluyor..
ram ise world ve plugin sayısına göre artıyor ama plugin sayısı daha çok işlemciye biniyor yine..
sonuç olarak işlemcisi yüksek birşeyler al.. (kendi reklamımı yapmıyorum . Pis varezciyim sonuçta..yinede öneride bulunayım.. nettetescil 4gb lık makinaya en az 4ghz 2xi7 veriyor ki 4 gb sunucuya 60 kişiyi lagsız oynattıgımı bilirim.. güzel makinaları...
paylasimliymis ögrendim ve büyük hüzünle para topluyorum " www.yöncü.com " dan dedicated alicam 32 gb daha iyi bunlardan 171 tl ye 8 gb vds aldim paylasimli cpu çok sisiyo makina iyi ama cpu fena sisiyo.

Punb

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
171 tl ye 8gb paylasımlımı aldın.. yazının kalanını sildim.. kendi reklamımı yapmam etik değil bu başlıkta.. ama yoncu konusunda uyarayım.. resete formata herşeye para istiyorlar.. tavsiye etmem.. şikatet konularıda arşiv arşiv mevcut .. k.g

harbi hala aklım almıyor 171 tlyi 8gb lık bir makinaya nasıl verirsin:D cidden merak ediyorum.. hiçmi araştırmadın..
Acemiliğime say :)

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Pump arkadaşımıza sağlanan sunucunun kaynagında hiçbir kısıtlama veya paylaşım söz konusu değildir. Hyper ile VDS olarak verilmiştir. Paylaşımlı olan sadece 100mbit hattır onunda upload hızı en düşük bugüne kadar okadar zorlamam rağmen 30mbit i görmüştür. ram ve cpu kullanım oranı verilen ile aynı düzeyde %100 dür. Nereden paylaşımlı oldugunu öğrendiyseniz lütfen bizide bilgilendirin çünkü size onu söyleyenler sadece sizi kandırıyor farklı bir şey yok. Alp ile görüşmede sağlandı sağlanan donanım ve sistemin tamami hakkında bilgisi mevcut. bu konuda tps düşme oranındaki cpu şişme oranı diye bir şey yoktur verilen resimdede belirtildigi gibi cpu kullanım oranı düşük seviyededir.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Pump arkadaşımıza sağlanan sunucunun kaynagında hiçbir kısıtlama veya paylaşım söz konusu değildir. Hyper ile VDS olarak verilmiştir. Paylaşımlı olan sadece 100mbit hattır onunda upload hızı en düşük bugüne kadar okadar zorlamam rağmen 30mbit i görmüştür. ram ve cpu kullanım oranı verilen ile aynı düzeyde %100 dür. Nereden paylaşımlı oldugunu öğrendiyseniz lütfen bizide bilgilendirin çünkü size onu söyleyenler sadece sizi kandırıyor farklı bir şey yok. Alp ile görüşmede sağlandı sağlanan donanım ve sistemin tamami hakkında bilgisi mevcut. bu konuda tps düşme oranındaki cpu şişme oranı diye bir şey yoktur verilen resimdede belirtildigi gibi cpu kullanım oranı düşük seviyededir.
Aynen öyle hocam. Bizzat ben denedim CPU'yu ve hattı zorladık yinede tavan yapmadı arkadaştada aynı şekilde bir sorun vardı.
Natro'nun kabine sağladığı switch'ler zaten Dell PConnect/Cisco veya Juni switch'ler olacaktır şişme olduğunu sanmıyorum.
Ağdan dolayı bir problem değildi olay Natro o konuda iyi bir VM.
Bakınız Radore gibi butik VM'lerden çok daha pahalıdır Natro.
Donanımda da sorun yoktu.
Yazılımsal bir sorundu muhtemelen.
Hatta ben Linux'a geçilmesini şiddetle öneriyorum.
Direkt "Paylaşımlı" damgası nasıl vurulur onu anlamıyorum ben...

Punb

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aynen öyle hocam. Bizzat ben denedim CPU'yu ve hattı zorladık yinede tavan yapmadı arkadaştada aynı şekilde bir sorun vardı.
Natro'nun kabine sağladığı switch'ler zaten Dell PConnect/Cisco veya Juni switch'ler olacaktır şişme olduğunu sanmıyorum.
Ağdan dolayı bir problem değildi olay Natro o konuda iyi bir VM.
Bakınız Radore gibi butik VM'lerden çok daha pahalıdır Natro.
Donanımda da sorun yoktu.
Yazılımsal bir sorundu muhtemelen.
Hatta ben Linux'a geçilmesini şiddetle öneriyorum.
Direkt "Paylaşımlı" damgası nasıl vurulur onu anlamıyorum ben...
Paylaşımlı olduğunu kendisi belirtti zaten :)