TurkMod | Modlu Minecraft Paketi & Sunucusu

OguzhanGokay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar,

Uzunca bir süre yaptığımız çalışmalar sonrası kendi mod paketimizi ve yine paketimizin resmi sunucusunu açmış bulunuyoruz.

Mod Listesi
AOBD

Applied Energistics 2

Bibliocraft

Big Reactors

Blood Magic

Buildcraft

Carpenter's Blocks

Chisel

Computercraft

EnderIO

Extra Utilities

Factorization

Forestry

Funky Locomation

IC2 Nuclear Control (Addon)

IndustrialCraft 2 Expr.

Minefactory Reloaded

Modular Powersuits

PneumaticCraft

Project Red

Railcraft

Steve's Carts 2

Steve's Factory Manager

Thaumcraft

Thermal Exp.

Tinker's Construct

Tinker's Mechworks

TurkMod mod paketini Technic Launcher üzerinden yüklemeniz gerekiyor.

Technic Launcher'i kendi resmi sitesinden veya sitemizden (http://turkmod.enjin.com) temin edebilirsiniz. Technic Launcheri yükledikten sonra eğer ki işletim sisteminiz Türkçe ise java için dil ayarı yapmanız gerekiyor. Dil ayarı anlatımı aşağıdadır. Ayrıca Javanız versiyon 8 ise 7'ye geri dönmenizi tavsiye ediyoruz. Javanızın kaçıncı sürüm olduğunu bilmiyorsanız Başlat -> Çalıştır kısmına gelip cmd yazın, sonrasında açılan siyah ekranda java -version komutunu yazın ve oradan bakın. Eğer 8 ise Denetim Masası -> Program Ekle/Kaldır kısmından Javayı kaldırıp verdiğimiz adresten 7'yi indirebilirsiniz.(https://www.java.com/en/download/manual_java7.jsp adresinden Java'nın 7. versiyonunu edinebilirsiniz.)

Launcheri indirdikten ve Java 7'yi kurduktan sonra dil ayarı yapmamız gerekiyor. Dil ayarını yapmak için Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Özellikler diyoruz. Ardından gelişmiş sistem ayarlarına tıklıyoruz. Ardından bu pencereden Ortam değişkenleri kısmına tıklıyoruz ve kullanıcı değişkenleri kısmından yani üst kısımdan Yeni tuşuna tıklıyoruz.
Değişken adı: _JAVA_OPTIONS
Değişken değeri: -Xmx1G -XX:MaxPermSize=256m -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSClassUnloadingEnabled -Duser.language=en -Duser.country=US

Daha sonra okey diyerek kapatıyoruz. Burada söylemem gereken şu: yukarıda verdiğim değişken değerinde yer alan -Xmx1G değişkenini sisteminizin özelliğine göre değiştirmeniz gerekiyor. Örneğin 2gb ram varsa bilgisayarınızda değişken olduğu gibi kalsın. Eğer 4gb raminiz varsa -Xmx2G veya -Xmx3G yapabilirsiniz. Eğer şanslıysanız ve 8gb raminiz varsa -Xmx4G olarak kullanabilirsiniz.

Technic Launcheri indirdikten sonra ve Java ile dil ayarını hallettikten sonra artık paketimizi açabiliriz.

Paketimizi Technic Launcher'a eklemek için sol tarafta üzerinde (+) işareti bulunan kısma tıklayıp aşağıdaki adresi yapıştırmalısınız.
http://www.technicpack.net/api/modpack/turkmod-mod-paketi

Daha sonra Add Modpack tuşuna tıklayın ve sol tarafta yeni eklenen TurkMod paketinin üzerine gelin. Sonrasında sağ kısımda yer alan "Play" tuşuna basın ve paketin inmesini & yüklenmesini bekleyin.

Uzun bir indirme ve kurulum sürecinin ardından (8 mbps internet ile 5-10 dakika arası indirme - 1 dk kurulum) paketimiz açılıyor. Bu arada Technic Launcher'in ayar kısmında oyuna ram verme bölümü var lakin dil ayarında ram verme kısmını hallettiğimizden orası mühim değil. Yine de oradan da ayarlama yapabilirsiniz.

Paketimiz açıldıktan sonra sunucumuza 85.95.253.23:25565 adresinden bağlanabilirsiniz.

Paketimiz kendi içerisinde Optifine ile gelir. Yani video ayarları kısmında ek özellikler aktiftir. Eski bir bilgisayarınız varsa bu kısımlardan pek çok değişiklik yaparak FPS'yi iyi derecede arttırabilirsiniz. Yine de paketimiz gayet uygun, 1 gb ram ile bile açılabiliyor.

Eğer paketimizi oynar ve Youtube'a video koyarsanız lütfen bize haberdar edin ki bu konuya sabitleyelim.

Geri kalan her şey için sunucu adresimiz:

http://www.turkmod.enjin.com (Şimdilik bu adres yakında kendi adresi olacak.)

Paketimizin Technic Platform sayfası (Giriş yapıp + verirseniz seviniriz): http://www.technicpack.net/modpack/details/turkmod-mod-paketi.522593

Her şey için Skype adresim: drakeos26

Facebook: https://www.facebook.com/pages/TurkMod/879538928725820

Son düzenleme:

oyakabuyaka

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
beyler server güzel gelin sw harika

Son düzenleme:

oyakabuyaka

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
oguzhan abi bana verdigin 64 bit launcher hata veriyo The main startup class is not valid main method missing hatası

OguzhanGokay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba,

Mod paketinde veya sunucuya dair sıkıntılarda skype üzerinden drakeos26 hesabı ile iletişim kurabilirsiniz. Gerekirse teamviewer üzerinden destek sağlanır.
Ayrıca bütün adımları yaptığınız taktirde sıkıntı olmaması gerekiyor.

Saygılar.

OguzhanGokay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
DOWNLOAD failed hatası alıyorum lütfen yardım win8 oldu icin bilgisayarımdan özellik yeri farklı :( yardım edin sw cok güzel görünoo oynamak istiyomm. Skype ve team wierer ts3 yok
özelden veya burdan yardım ederseniz sevinirim

Merhaba, sizin aldığınız hata launcher'den kaynaklanıyor. Sitemize güncel ve sorunsuz launcher yükledik, elinizdeki launcheri silip sitemizden indirme yapar mısınız. Ayrıca launcher'i silerken başlat-çalıştır kısmında %appdata% yazıp enterlayın ardından gelen klasörde .technic klasörünü silin. Yeni launcher sorunsuz çalışmaktadır. Dil ayarlarını yaptıysanız mutlaka açılacaktır. Yine de benimle iletişim kurabilirsiniz skype: drakeos26

Saygılar.

OguzhanGokay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Reis canımsın bak ama sorun var dil ayarı win8 de yapılmıor bilgisayarım sağ tık özelliklerden yardım et rica ediyorum skype yok ts3 vs. yok burdan sölermisim
İyi de bir şekilde iletişim kurmamız gerekiyor yardımcı olabilmem için, bilgisayarınızın en az 2 gb ram'e sahip olduğundan emin olun, java 7 update 71 sürümü olmalı. Java 8 ise olmaz. Dil ayarı yaparken Bilgisayarım'a sağ tıklayıp özellikler diyoruz ardından gelişmiş ayarlara tıklıyoruz orda değişkenler bölümü var. XP ve sonrası tüm sürümlerde vardır. Ben de win8 kullanıyorum, oyuncularımızın çoğu win8 kullanıyor sizin yanlışınız var atladığınız bir nokta olmalı.

oyakabuyaka

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
drakeos dogru diyor konuşmadan söyleyemez yada görmeden ne yanlış oldugunu anlayamaz benim bilgisayar 64 bit oldugundan girmedi drakeos saol sun düzeltdi

oyakabuyaka

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bu arada saol launcher hatalı dedin uyardın eyvallah oldu reis server super 1 numara.1.Lagsız 2.Kasmıyor 3.İlgili ve uygun adminler Servere girmeden kötü cümleler kurmayın! Dil ayarısız acıldı hem :D

Saygılar.
dil ayarsız açıldıysa demekdirdiki bilgisayarın ana dili ingilizce dir

OguzhanGokay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
An itibariyle paketimiz ve sunucumuz 1.7 sürümüne güncellenecektir. Sunucu birkaç saatliğine kapalı kalacak, bilginize.