Arama sonuçlarınız

1. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Arduino'yu bir İtalyan firması tarafından üretilmiş, ''pic'' programlama işlerinden bizi C++'ya oldukça benzeyen pic programlamaya göre basit Proccessing / Wiring programlama dili ile kurtaran bir elektronik kart olarak düşünebiliriz. Arduino kendisine gönderilen verileri işleyip size geri dönüş...
  2. fthgrlr

RAM yeterli mi ?

Arkadaşlarımla oynamak için bukkit bir server satın alacağım. Maximum 4 slotluk 1 gb ram yeterli midir ? (World edit ile servere yüklenebilirim)
  3. fthgrlr

Tekkit hata vermeden kapanıyor

Technic launcher kullanıyorum. Tekkit'e ilk başladığımda bir sorun olmadı oynadım. Fakat 2.girişimde oyun açılıyor ,dünya yüklenmeye başladıktan sonra kapanıyor. Bi hata da vermiyor. Varmıdır bi çözümü :D ? Ek olarak yeni dünya yaratınca oyuna girebiliyorum, fakat aynı dünyada 2.kez oynayamıyorum.
  4. fthgrlr

PS3 ekranda flaşımsı karıncalanma sorunu

PS3'te Dead Space 3 ve Gran Turismo 5 oyunlarında ekranın alt yarısında flaşımsı gidip gelmeler oluyor (ekranla aynı anda seste gidip geliyor). Fakat Pes13'te ve NBA2k14'te sorun olmuyor. Bu sorunu yaşayanlar varmı ? Yardımcı olabilir misiniz ? (HDMI kablosunu 2 kez değiştirdim)
  5. fthgrlr

MC edit hatalı bloklar

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür diler, konunun taşınmasını talep ederim. Mc editte resimdeki gibi 1.5.2 güncellemesinden sonra gelen blokların hepsi aynı gözükmekte. Bu gerçekten beni zorluyor bloklardan bir şey anlayamıyorum. Bu hatanın çözümü varmıdır ?
  6. fthgrlr

Medieval Tarzı Ev

Merhaba, ilk kez medieval tarzı ev yapıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum işte resimler;
  7. fthgrlr

Readyboost gerçekten işe yarıyormu ?

Bilgisayararım eski 5 senelik hp firmasının bir rezilliği. Aşırı ısınma yapıyor. Ram 2gb oyunların grafiklerini en alt seviyede oynuyorum. Readyboostu keşfettim 16gb lık belleğimi readyboostla kullandım. Dosyaları, internet sitelerini önbelleğe alıyormuş ram görevi görüyormuş. Sizce bir etkisi...
  8. fthgrlr

Spritecraft Yardım !

Merhaba, pixelartı kolay yoldan yapmak için spritecraft indirdim. İnternette java dosyasına tıklayarak programı çalıştıracağımı anlatıyordu fakat çalışmadı ve şu hatayı verdi ; Bu hatadan nasıl kurtulabilirim ?
  9. fthgrlr

Alev

Alevden niçin ışık çıkar ? Google'da arattım, öğretmenlerime sordum fakat cevap alamadım.Bir ihtimal belki bilen arkadaşımız vardır.Bana yardımcı olabilir misiniz ? Ah şu merak :D
  10. fthgrlr

Redstone sayaçı V2

Merhaba arkadaşlar, daha önce yaptığım bir sayacı sizlerle paylaşmıştım.Yaptığım sayacın geliştirilebilinir bir devre olduğunu fark ettim ve tek basamaklı sayı sistemini 2 basamaklı bir sayı sistemine çevirdim.Sayı sistemi daha fazla geliştirilebilinir ister 3 ister 4 basamak yapabilirsiniz ve...
  11. fthgrlr

Villa buildim

Merhaba arkadaşlar bir sunucuda yaptığım bir villayı sizlere göstermek istedim.Arkadaşlarım çok beğendi sizlerin görüşlerini de merak ediyorum.Bu arada dün açtığım konuya görüşlerinizi yazarsanız mutlu olurum. :) https://forum.gamer.com.tr/konu/spawn-haritas%C4%B1.191587/#post-947542 Dışarıdan...
  12. fthgrlr

Spawn haritası

Merhaba arkadaşlar sizce bu spawn haritası nasıl olmuş görüşlerinizi alabilir miyim ? Eklemem veya çıkarmam gereken yerler varmı ? :) (yaprakları sonradan kaldırdım son 2 resimdekileri dikkate almayın)
  13. fthgrlr

Kar temizleme

Merhaba, bir spawn mapı hazırlıyordum. Biyomu ayarlamayı unutmuşum,yaptığım her şeyin üzerine kar yağdı ve ben bunu farkettiğimde geç kalmıştım :D.Bu karları Mc edit veya SPC veya daha basit (elle temizlemekten bahsetmeyin) bir yolla temizlemek mümkünmü :D ?
  14. fthgrlr

Redstone sayaçı

Merhaba ben redstone ile uğraşan basit bir oyuncuyum.Kendi yaptığım sayacı sizlerle paylaşmak istedim.1'den 9'a kadar teker teker ve sürekli olarak iki ayrı düğme ile sayabiliyor :) Sayma paneli Üstten görünümü Farklı bir açı :) Daha önce yapılmış ve paylaşılmış ise özür dilerim :) Map linki...
  15. fthgrlr

Acil Pluginer Aranıyor !

Öncelikle merhabalar yakın arkadaşım @Preacher_Generic ile birlikte server açmaya karar verdik. Bir SURVIVAL plugin paketi yapmaya çalıştık ama beceremedik :D.Server için 1 ''Pluginer'' arıyoruz. Serverimiz Nitrado olacak. Başvurularınızı aşağıdaki formdan konuya yapabilirsiniz.İlgilendiğiniz...
  16. fthgrlr

Redstone'cu arkadaşlar için derinliği 91 blok olan düz map

Bazı arkadaşların düz maplarda çöl redstone snowy ayarlarında kullanmak istemediğini gördüm bunun için böyle bir seedi paylaşmak istedim :) beğenilerinizi eksik etmeyin Seed: 3605649232725641061