Arama sonuçlarınız

1. Maruf61

+50 Kişi olunca tps düşüyor (moblardan değil)

1. si sıkıntı hopperlarda (eger optimize ederek kurtaramiyorsan yerinde olsam ada basina hopper koymayi sinirlardim bir plugin ile) 2.si timings raporlarini acik birakmani soylemisdim onceden. acik birakmanin bir zarari yok tam tersine daha fazla veri topliyacagindan yarari bile var. 3. su...
  2. Maruf61

Süreli VIP? Kanser edici problem!

orda demek istedigim MySQL cok temel olan bisey bilmiyorsan bile ogrenmelisin. ve evet enjin plugin direk google a yazarsan bulursun zaten. (haksiz yere mute yemisim veremedim cevap onceden) Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  3. Maruf61

sıkıntı yok en az lag girmeden 10 dk once ve 10 dk sonrasina kadar timings in acik olduguna emin ol yeter. Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  4. Maruf61

sen once bize lag zamanini iceren bi rapor ver ona gore duzgun bi cevap verelim :) Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  5. Maruf61

hmm versiyondan kaynakli olabilir. https://www.spigotmc.org/threads/guide-optimizing-spigot-remove-lag-fix-tps-improve-performance.21726/ burdaki ayarlari uygulamayi dene Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  6. Maruf61

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  7. Maruf61

en iyi spigot ayarlarinda degisirsin (+paper) veya NMS e girip hopperin kodlarini override edip kendi algoritmani gommen lzm ki kolay bi is degil ugrasilmaz. edit:paper.yml nin icinde push based Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  8. Maruf61

raporu daha uzun sure acik tut daha fazla veri toplasin. ancak suanki raporda garip bir sekilde minecraft scheluder in kendisi ticklerin %96.42 sini yiyor. (bendeki timingde bu oran %0.01) yani hic normal bir durum degil. goruldugu kadariyla suanlik bi tps loss yok ama orda bi sıkıntı var...
  9. Maruf61

senin raporda bir hata var bence tekrar almayi dene. calistigim sunucudan aldigimda max 10sn. de yukleniyor 7 saatlik rapor Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  10. Maruf61

timings anlik degildir sw yi acmandan raporu aldigin zamana kadar veri toplar. kimsenin senin pluginlerinin ismini ogrenmek gibi bir niyeti yok. yardim istemissin yardim etmeye calisiyoruz. 2 3 yildir sunucum var demissin bi timing raporunu kullanmayi ogrenememissin. neyse sonunda raporu...
  11. Maruf61

e eger kullanmayi biliyoduysan bize sormandaki amac neydi yok eger bilmiyorsan gosternemendeki amac ne ? spigot.yml de "hopper" olan bi kisim var 2 3 satirlik onlari buraya at Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  12. Maruf61

Süreli VIP? Kanser edici problem!

MySQL bilmeyenin sunucu acmayla ne isi var... neyse bence o isi yapmak icin kullanacagin en guzel yol "Enjin" kullan. sureli paket ayarla karsi tarafdan odemeyi aldiginde direk manuel odeme ekle enjin e. ornegin 1 aylik bir paket hazirladin bunun icine ilk eklendiginde ve paket bittiginde...
  13. Maruf61

BungeeCord Skript İle Aktarma Sorunu

script hic kullanmadim oncelikle onu soyliyim. pluginlerde ki script dediginizde plugin uzerinden calisir, oyuncuya komut execute ettirdiginizde bu direk sunucu icine execute edilir, bungee tamamen disarda 2. bi konsoldur ve kendi eventlerinin trigger olmasi icin verinin direk clientten yani...
  14. Maruf61

timing raporu icin illade "paper" kullanmak zorunda degilsin. spigotun verdigi timings reportlarda yeterince is goruyor. eger herhangi bir lag sorunun varsa yapman gereken ilksey timing raporunu vermekdir. baska turlu sorunun ne oldugu kesin olarak cozulemez. Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  15. Maruf61

Java programlama dilinin minecraft sunucu projesi ile olan alakası nedir?

ilk olarak eger bir programlama diline basliycaksan ozellikle java icin gecerli ingilizce bilmen gerek internette milyonlarca kaynak var evet ama bunun belki en fazla %0.02 si fln turkce. %95 oraninda ingilizce. java ile yapabileceklerine gelirsek en basiti kendi pluginlerini yazmak olup...
  16. Maruf61

Minecraft Plugin Vs Skript

"modlu sunucuda olanlari yapabilme" derken o.O sakamisiniz ? ayrica skrpitte yapabildigin herseyin binlerce katini pluginle cok daha kolay yapabilirsin (tabi bilmen gerek bazi seyleri) neyse zamaninda bu konu baya bi konusulmusdu arada karsilastirmalari vs gormek isteyenler verecegim linkdeki...
  17. Maruf61

Minecraft Hamachi server (detaya bakın) tanıtım değildir soru sadece

tabii ki. spigot veya bukkit kurman yeterli. ayrica hamachi yerine portlu sunucu acmak die yaz google a onu yapmayi dene. birde no ip den domain baglayabilirsin ona. veya static io alabilirsin aylik 10 lira fln fazla veriodun snrm statik ip ye. neyse biraz arastirma yap anlarsin dediklerimi. Sent...
  18. Maruf61

slot sayisini istersen 10000 yap onemli olan giren kisi sayisi. en iyi deneyerek anlayabilirsin bunu. 50 kisiyle ac lag olmaya basladigi yere slot siniri koy yani dielim 20 kiside lag olmaya basladi slot snirini 20 ye cek ;) Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  19. Maruf61

sadece 5mBit* yazan icin gecerli o en uste Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  20. Maruf61

10-20 kisiye kadar sikinti olmaz ztn. ayrica kurumsal olmasi deil ordaki olay metro ethernet denen ozel bir internet upload hizi download hizina esit ;) Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  21. Maruf61

sozlesmeni gozden gecir uploada gizli AKK koyyolar alta kucuk yaziyla. kaldiki degindigim nokta AKK deil ztn Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  22. Maruf61

internetin 1gBit fiber bile olsa bise deismez cunku verilen upload hizi max 5mBit ve bazi internet saglayicilari bunada AKK koyuyor. kisaca eger internetin simetrik olsa evet 20mBit yeterli olblr ama bole oldugunu sanmiyorum kaldiki boyle bi internet aylik ognegin ttnette "20 Mbps 3408,86TL"...
  23. Maruf61

Hangi pl bu yav!

yamanin dedigi gibi benim AntiTab plugini Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  24. Maruf61

Anonymous Türkiyeye Savaş Açtı

http://www.ayyildiz.org/ayyildiztim/ Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  25. Maruf61

Anonymous Türkiyeye Savaş Açtı

Anonymous en son turkiyeye saldiri yapmaya calistiginda Ayyildiz karsi saldiri yapti en son Anonymous yalvariyodu durun die. o kadar kolay deil o is ;) Sent from my SM-N9005 using Tapatalk